Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Ekvadore auginamos valgomos rožės (pasaulyje)

2010-01-19
Paskelbk savo straipsnį

Ekvadore pasirodė neįprastos plantacijos – jose auga valgomos rožės. Šiomis ypatingos gėlėmis, kurios prilyginamos įprastiems žalumynams, galima puikiai gardinti patiekalus. Ypatingos jos tuo, jog auginamos be chemikalų.

Pagal skonį šios rožės primena rukolą ir puikiai tinka salotoms bei įvairiems užkandžiams. Vienas pagrindinių šio produkto privalumų – ekologiškumas: mat auginant naujos veislės rožes nenaudojami chemikalai, tik įprastiniai metodai kovojant su ligomis ir kenkėjais. Naujai išvestas augalas šlakstomas česnakiniu vandeniu, ramunėlių nuoviru, taip pat šalia sodinamas tabako krūmas, atbaidantis vabzdžius, kurie naikina augalą. Tiesa, ypatingoms rožėms visos šios priemonės nekenkia.

Plantacijos įsikūrusios teritorijoje, kuri niekad anksčiau nebuvo naudojama žemės ūkio tikslams. Rožės laistomos Andų snieguotų kalnų viršūnių ištirpusiu vandeniu. Šioms gėlėms sukurtos sąlygos lyg rojuje. Čia auga keturių spalvų rožės: nuo bordinės iki žalios.

Netrukus išradėjai naujai išvestas rožes planuoja pristatyti į įvairiausius Žemės kampelius, tarp jų ir į Rusiją. Gėlės bus patalpintos į specialius, atitinkamos temperatūros rėžimo konteinerius, kad rožės išliktų šviežios kaip įmanoma ilgiau.

Priminsime, jog ne tik rožes galima vartoti kaip maisto produktą, yra daug kitų valgomų gėlių – nasturtos, medetkos, chrizantemos, gvazdikai, rugiagėlės, kiaulpienės.

Raminta Skripkaitė
Šaltinis: Floraculture International
Nuotrauka: Floraculture International
Meniu.lt informacija