Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Eksperimentas – kaip greitai genda greitas maistas?

2010-11-04
Paskelbk savo straipsnį

Greito maisto restoranai klesti – visada atsiranda bent dalis žmonių, kurie arba per daug skuba ir neturi laiko pavalgyti kitur, arba pasirenka jį dėl kainos, arba per daug mėgsta šį maistą. Tie, kurie mažiau smalsūs tiesiog suvalgo mėsainį, bulvytes ar kitką iš „junk food“ kategorijos ir per daug nesusimąsto, kas gi su juo vyksta toliau, o štai smalsesnės prigimties žmonės eksperimentuoja. Vieno amerikiečio kelių mėnesių eksperimentas, kai jis organizmą „nuodijo“ greitu maistu, plačiai nuskambėjo žiniasklaidoje – apie tai susuktas filmas, tačiau šį kartą kalbėsime apie kitą eksperimentą, kur kas paprastesnį, kurį gali atlikti kiekvienas.

2010 metų balandį Sally Davies iš Niujorko Mc Donalds restorane nusipirko vaikams skirtą maisto rinkinį ir padarė pirmą nuotrauką, padėjo lėkštę su „Happy Meal“ rinkiniu ant lentynos ir laukė...kol jis suges. Pusę metų Sally kiekvieną dieną fotografavo maistą.

Fotogalerija (kaip „Happy Meal“ keitėsi diena po dienos)>>

Normalu, kad po kelių dienų ant natūralaus maisto, saugomo ne šaldytuve atsiranda pelėsis. Po dviejų savaičių ant „Happy Meal“ pelėsio nė ženklo. Atrodė, lyg gamtos dėsniai greito maisto neveikia ir jį aplenkia. Vienintelis dalykas, kuris pasikeitė tai kvapas – po dviejų dienų jis dingo, o kartu su juo ir Sally Davies šuns susidomėjimas šiuo maistu. Po kurio laiko mėsainis sukietėjo, bulvytės šiek tiek susiraukė, bet gedimo požymių moteris nepastebėjo. Bėgo savaitės, mėnesiai...

Vegetarė iš Niujorko savo eksperimentą pavadino „The Happy Meal Project“. Pasak jos, eksperimento rezultatai nustebino: „Jeigu valgyčiau mėsą, išsigąsčiau. Kodėl net ant bandelės neatsirado pelėsis? Tai keista,“ - komentavo mergina.

Mc Donalds restoranų tinklo atstovė spaudai teigė, kad tai „keistas skundas ir visiškas melas“.

Galima sakyti, kad Sally Davies žengė kitos amerikietės pėdomis – internetinį dienoraštį vedančios Joann Brusco. Ši 62 metų moteris iš Colorado „Happy Meal“ rinkinį padėjo į lentyną virš rašomojo stalo ir visus metus stebėjo bei dokumentavo, kaip keitėsi maistas. Lengva nuspėti, kad maistas nesugedo!

Elena Germanovič
Nuotraukos: deser.pl
Šaltinis: deser.pl
MENIU.LT informacija

2010 11 04