Ekonomikos skatinimo planas – verslininkų svarstymui

Ekonomikos skatinimo planas – verslininkų svarstymui

Vasario 11 d. LR vyriausybės ministro pirmininko Andriaus Kubiliaus bei ūkio ministro Dainiaus Kreivio darbo pietų su verslo asociacijų vadovais metu buvo aptartas ir tolesniam svarstymui pateiktas ekonomikos skatinimo plano projektas. Susitikimo metu verslo susivienijimų vadovai pritarė esminėms plano nuostatoms. Sutarta, kad per dvi savaites verslo asociacijos pateiks savo siūlymus, kaip galima tobulinti šį planą.

Ūkio ministerijos pasiūlyto ekonomikos skatinimo plano tikslas – palengvinti verslo veiklos sąlygas, įlieti papildomų lėšų į Lietuvos rinką bei palengvinti verslui galimybę pasiskolinti, išlaikyti darbo vietas.

„Šio plano rezultatus pajus ir verslas, ir gyventojai. Verslui palengvinsime finansavimo galimybes, pritraukdami naujų pinigų iš išorės ir skatindami verslo kreditavimą. Sumažinę biurokratinę naštą verslui suteiksime žymų postūmį visai ekonomikai, kurią dar labiau paskatinsime pastatų apšiltinimo programomis. Daugiabučių renovacija leis gyventojams mažiau mokėti už šildymą, taigi jie turės daugiau pinigų savo poreikiams. Atsigaunant šalies verslui, didės galimybė išlaikyti darbo vietas, daugiau uždirbti“, – sakė premjeras A. Kubilius.

Ekonomikos skatinimo plano projekte numatomos priemonės, kurios leis verslui jau dabar pajusti konkrečius rezultatus ir padės pagrindą ilgalaikei ekonomikos plėtrai – geresniam verslo kreditavimui, lengvesniam Europos Sąjungos (ES) pinigų įsisavinimui ir šalies energetinio efektyvumo didinimui. Šio plano vertė, priklausomai nuo to, kiek jo programas bendrai finansuos komerciniai bankai, gali siekti apie 5 mlrd. litų.

Plane siūlomos priemonės apima verslo finansavimo galimybių išplėtimą, pastatų energetinio efektyvumo didinimą, spartesnį ES struktūrinės paramos panaudojimą, verslo aplinkos gerinimą, eksporto ir investicijų skatinimą.

Plane numatoma, kad verslui skatinti bus naudojami ES struktūrinių fondų, Europos investicinio banko lėšos, taip pat tikimasi bendro finansavimo su Lietuvos bankais. Planuojama, kad lėšos bus skirtos 2009-2010 metams, verslą jos turėtų pasiekti jau nuo šių metų birželio mėnesio.

Suderinus šį planą su verslo asociacijomis, jis bus tvirtinamas Vyriausybėje ir taps neatsiejama Vyriausybės programos dalimi.

Ekonomikos skatinimo plano projektą galima rasti Vyriausybės (www.lrv.lt) ir Ūkio ministerijos (www.ukmin.lt) interneto tinklapiuose.

Asociacijos gali teikti pasiūlymus šiam planui. Pasiūlymus planui siųskite el. paštu ekonomikos_skatinimo_planas@ukmin.lt iki vasario 13 d., pildydami šią formą.

Ekonomikos skatinimo planas (visas dokumentas PDF formatu) >>


Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną