Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Ekologiškų viešbučių idėjos (pasaulyje)

2010-04-29
Paskelbk savo straipsnį

Skubėti ir vartoti verčiantis didelis šiuolaikinio pasaulio tempas užsuka mus kaip peles rate. Vartoti kuo daugiau, gyventi komfortiškai? Kur slypi laimė ir pažinimo džiaugsmas? Ekologiškos idėjos verčia apmąstyti, ar vartodami tikrai jaučiamės laimingi, o galbūt galime pažinti kitokias pramogas, išgryninti ir permąstyti vertybes. Trumpam pasinerkime į kitokių, ekologiškų viešbučių pasaulį...

Ekoturizmui priskiriamos kelionės, daugiausia po saugomas teritorijas, kurios gali būti nežymiai paveiktos žmogaus. Pagrindinis ekoturizmo tikslas – šviesti keliautojus, o taip pat gauti lėšas gamtos išsaugojimui, gauti tiesioginę naudą ekonominei plėtrai ir vietinės bendruomenės politinei teisėms pasireikšti, skatinti pagarbą įvairioms kultūroms ir žmogaus teisėms.

Nori vakarieniauti nemokamai – mink dviratį

Crowne Plaza Copenhagen Towers pirmas viešbutis, kuris savo teritorijoje įrengė du treniruoklius-dviračius, prijungtus prie generatoriaus. Kiekvienas viešbučio svečias, kuris pagamins 10 ar daugiau kilovatvalandžių energijos, galės rinktis karštą patiekalą už 26 eurus, t.y. apie 90 Lt. Taigi reikėtų paprakaituoti apie 15 minučių...Nemokamą valgį gali gauti tik tie svečiai, kurie apmokėjo sąskaitą už nakvynę.

Šie viešbučiai garsėja tuo, jog visa elektros energija yra gaunama iš atsinaujinančių šaltinių. Tuo tarpu įrengtais treniruokliais galima naudotis jau nuo balandžio 19 dienos. Jų pagalba siekiama didinti viešbučio svečių fizinį aktyvumą bei taupyti elektros energiją ir pinigus. Viešbučio valdyba tikisi, kad sumanymas pasiteisins, o panašūs dviračiai turėtų netrukus pasirodyti šio tinklo viešbučiuose Didžiojoje Britanijoje.

Žinoma, daugelis neatisakytų paminti dviračio dėl skanaus patiekalo, tačiau dar labiau nei maistas gali masinti kerintys gamtos vaizdai. Apžvelkime kelis geriausius pasaulyje eko-viešbučius, kurie įsikūrę įstabaus grožio kampeliuose...

Geriausi eko-viešbučiai pasaulyje

Prieš kelis metus „Forbes“ sudarė geriausių eko-viešbučių sąrašą. Pirmą vietą jame užėmė „Centro Ecologico Sian Ka'an“, kitaip „CESiaK“ viešbutis, įsikūręs Meksikoje, Karibų jūros pakrantėje. Veikiantis nuo 1998 metų veikiantis Sian Ka'an biosferos rezervate. Pastarasis, 1,3 milijonų akrų ploto – pilnas beždžionių, čia pat galima pasigrožėti Majų šventyklų griuvėsiais, netoliese lizdus suka jūros vėžliai. Viešbutis siūlo turistams apsigyventi nameliuose, pastatytuose ir natūralių medžiagų, išklausyti kursus apie ekologiją, ragauti patiekalų, pagamintų iš ekologiškų produktų. Viešbutis taip pat siūlo vandens pramogas. Centre įdiegtos ekologiškos technologijos, įskaitant lietaus vandens surinkimo, saulės ir vėjo energijos panaudojimą ir kita. Pajamos, gaunamos iš pažintinių kelionių, žvejybos, nakvynės ir kitos veiklos naudojamos finansuoti apsaugos ir švietimo programas, Sian Ka'an biosferos rezervate. Siūlomos ekskursijos ir kelių dienų paketai garsioje druskingo vandens lagūnoje.

Antroje vietoje atsidūrė „Ecocamp Patagonia“, veikiantis Čilėje, nacionaliniame parke Torres del Paine. Kiekviename iš trisdešimties svečių namelių įrengti sustumiami stogai, kurie leidžia vakare grožėtis žvaigždėtu dangumi. Viešbutis siūlo astronomijos pamokas bei ekskursijas prie ugnikalnių. Šis centras National Geographic 2009 metais įvardintas tarp geriausių pasaulio kelionių agentūrų pasaulyje. Ekologiškoje stovykloje esantys namelių dizainas įkvėptas beveik išmirusių čiabuvių Kewesqar, jurtų formų. „Ecocamp Patagonia“ taip pat naudojamos ekologiškos technologijos. Kalnai, ledynai, laukinė gamta, taurė vyno – ko daugiau reikia geram poilsiui?

Trečioje vietoje – „Nimmo Bay“ viešbutis, veikiantis Kanadoje. Įrengtas ant plausto. Rytinė žūklė iš malūnsparnio ar pažintinės kelionės sudaromos pagal asmeninius poreikius, didelė pramogų įvairovė, kitaip tariant laukiniai nuotykiai, o taip pat jūros gėrybių patiekalai - pagrindiniai šio viešbučio privalumai.

Elena Germanovič
Šaltinis: news.bbc.co.uk; lifeistravel.org; onet.pl; cesiak.org; ecocamp.travel; nimmobay.com
Nuotraukos: cesiak.org; ecocamp.travel; nimmobay.com; news.bbc.co.uk
Meniu.lt informacija