Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Ekologiška restorano virtuvės priežiūra

2012-05-07
Paskelbk savo straipsnį

Kuo daugiau žmonių mąstys „žaliai“, tuo mus supanti aplinka bus švaresnė ir saugesnė
Egzistuoja labai daug termino „ekologija“ apibrėžimų ir paaiškinimų. Tik ar visi vienodai teisingai suprantame jų prasmę? Viena iš jų – savų poreikių tenkinimas nežlugdant ateities kartų poreikių, t. y. reikia stengtis palikti po savęs gamtą ne labiau užterštą ir išeikvotą, o tokią, kokią radome. Šio tikslo turime siekti visi kartu.
Ekologiški sprendimai valymo bei kitų švaros priemonių gamyboje taip pat ne išimtis. Vis daugiau chemijos priemonių gamintojų siūlo ekologiškus produktus.

Ar chemijos priemonės gali būti ekologiškos?
Kuo ekologiškos valymo priemonės skiriasi nuo įprastų? Šios priemonės yra mažiau pavojingos aplinkai ir žmogui: daugiau kaip 99% produktą sudarančių medžiagų yra lengvai suyrančios, numatytas minimalus ir tikslus dozavimas, pakuotės gaminamos iš perdirbamos ar greitai suyrančios žaliavos, gaminant šias priemones minimaliai padaroma žalos aplinkai.
Kaip atskirti, ar produktas yra ekologiškas? Produktai yra paženklinti atitinkamais ekologiniais ženklais. Šie ženklai yra nuoroda vartotojui, kad paženklintas produktas yra mažiau žalingas aplinkai ir žmonių sveikatai nei kiti tos pačios grupės produktai. Pasaulyje yra labai daug ekologinių ženklų, Lietuvos rinkoje labiausiai yra paplitę Šiaurės Europos „Šiaurės gulbė“ ir Europos Sąjungos „ES gėlė“ ženklai.

Kaip tapti „ekologiškais naudotojais“?
Ar įsigiję prekę su atitinkamu ekologiniu ženklu galėsime save vadinti „ekologiškais naudotojais“? Produktų pakeitimas į aplinkai saugius produktus yra pirmas žingsnis link aplinkai ir sveikatai mažiau pavojingo kokybiško valymo. Tačiau lemiamas veiksnys yra ne pati priemonė, o žmogus, kuris tinkamai pasirinks, teisingai ir tikslingai naudos vieną ar kitą produktą. Ekologiški higieniniai sprendimai – tai ne tik tai, kas yra priemonės pakuotės viduje, bet ir kaip teisingai ji yra naudojama. Nors atrodo, kad plovimas/valymas yra labai elementari veikla, ji susideda net iš keturių veiksnių – chemijos priemonės, laiko, temperatūros ir mechaninio poveikio (žmogaus jėgos ir įrankių) – sąveikos. Tik teisingai suderinę šiuos veiksnius, turėsime norimą rezultatą: švarią aplinką, minimalias laiko ir pinigų sąnaudas.
Renkantis valymo priemones reikėtų atkreipti dėmesį ne tik į jos cheminę sudėtį, t.y. ar priemonė yra ekologiška ir mus sups mažiau alergenų bei agresyvių medžiagų, bet ir į pakuotę, t.y. kiek pakuočių „keliaus“ į sąvartyną bei kiek reikės sąnaudų šioms priemonėms ir pakuočių atliekoms transportuoti bei utilizuoti.
Ne mažiau svarbūs veiksniai yra tinkamas dozavimas bei tikslingas naudojimas. Chemijos perdozavimas – dažniausiai pasitaikanti klaida. Jeigu bus padidinta valymo priemonės koncentracija aukščiau rekomenduojamos dozės, plaunamosios savybės keičiasi labai nežymiai. Taip tik švaistomas cheminis produktas, didinami valymo kaštai bei teršiama aplinka.
Šiuolaikiniame pasaulyje negalime visiškai atsisakyti chemijos gaminių. Chemines valymo priemones naudojame ne tik tam, kad greičiau ir efektyviau išvalytume patalpą, bet tam, kad sukurtume sveiką, higienišką aplinką.
Tai ypač svarbu zonose, kurioms keliami aukšti higienos reikalavimai, t.y. sveikatos priežiūros įstaigose, visuomeninės paskirties vietose bei maisto perdirbimo bei maitinimo įstaigose.

UAB „Manjana“, nuo 1995 metų Lietuvos rinkoje sėkmingai dirbanti įmonė, yra didžiausia tarp prekiaujančių profesionaliomis plovimo, dezinfekcijos, higienos priemonėmis ir įranga. Turėdami ilgametę patirtį, patikimus partnerius ir kvalifikuotus specialistus, siūlome ne tik novatoriškiausius produktus bei sistemas, bet ir konsultacijas įvairiais švaros sprendimų klausimais. Socialiai atsakingai vykdome sau iškeltus tikslus. Norime išmokinti žmonės teisingai, tikslingai ir taupiai naudoti chemijos produktus. Tai žingsnis link saugios ir draugiškos aplinkos ne tik žmonijai, bet ir visam gyvajam pasauliui.
Visas UAB „Manjana“ siūlomų prekių asortimentas yra pristatomas www.manjana.lt svetainėje. Produktų kataloge galima pažymėti varnelę „Ekologiškas“ ir išfiltruoti visus siūlomus ekologiškus gaminius. Taip pat UAB „Manjana“ kviečia apsilankyti firminėse parduotuvėse Vilniuje (P. Lukšio g. 15) ir Kaune (Savanorių pr. 138).

Kurkime švarią, higienišką aplinką kartu!

UAB „Manjana“ informacija