Dubajuje veikia ledo restoranas

Dubajuje veikia ledo restoranas

Jungtinių Arabų Emyratų sostinėje Dubajuje jau daugiau kaip metus veikia restoranas, kuriame karaliauja žiema. Pragyvenimo lygis šioje šalyje labai aukštas – pasaulį stebina vis daugiau įspūdingų projektų. Vienas paskutiniųjų – burės formos viešbutis, kurio inžineriniai sprendimai ir prabanga sunkiai suvokiami protu. Ledo restoranas taip pat sukėlė didelį susidomėjimą. Ar norėtumėte trumpam nukeliauti į pasaką: gerti iš ledo taurių, valgyti iš ledo indų?.. Visos kėdės ir stalai pagaminti iš ledo. Kai lauke +44 °C, restorane, kuris vadinasi „Chillout“, yra -6 °C. Pereinamojoje salėje, kuri yra tarp lauko bei šaltesnės salės, palaikoma +5 °C temperatūra.

Vos įžengus pro duris pasidaro žvarboka, todėl už 65 dihramų mokestį (apie 35 Lt) gausite vieną gėrimą, šiltą apsiaustą su gaubtuvu, vilnones pirštines bei batus. Galėsite mėgautis karštuoju šokoladu ar kitais gėrimais, tačiau negausite alkoholinių. Meniu taip pat siūlomi ledai, sultys, sūriai ir įvairūs užkandžiai. Restorane vienu metu gali viešėti iki 40 svečių. Tai devinta tokio tipo įstaiga pasaulyje. Kitos veikia Švedijoje, Australijoje, Naujojoje Zelandijoje, Italijoje, Didžiojoje Britanijoje, JAV.

Ledo restorano Dubajuje statyboms buvo sunaudota 40 tūkstančių tonų ledo. Viskas buvo išskaptuota, dekoruota ir paruošta ledinėje studijoje Kanadoje. Galima sakyti, kad pats restoranas yra tarsi milžiniškas šaldytuvas: tam, kad ledas netirptų, pastoviai palaikoma žemesnė temperatūra, juk niekas nenorėtų sėdėti ant tirpstančios kėdės. Kadangi personalui tenka dirbti šaltesnėmis nei įprasta sąlygomis, samdomi rusai ir rumunai. Pasak kompanijos atstovų spaudai, Dubajus – puiki vieta ledo restoranui. Tokių restoranų turėtų būti kiekvienoje šilto klimato šalyje.

Elena Germanovič
Šaltinis: elementaryteacher.wordpress.com
Nuotraukos: elementaryteacher.wordpress.com
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną