Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Dubajuje veikia aukščiausias pasaulyje restoranas

2011-02-25
Paskelbk savo straipsnį

Sausio pabaigoje aukščiausiame pasaulio dangoraižyje Burj Khalifa, Jungtiniuose Arabų Emiratuose duris atvėrė įspūdingas restoranas „At.mosphere“. Restoranas įrengtas pastato viduryje, 442 metrų aukštyje, 122 aukšte ir yra labiausiai nuo Žemės paviršiaus nutolęs restoranas. Pro langus atsiveria nepakartojami vaizdai į aukščiausius pasaulyje fontanus, iš čia taip pat galima apžvelgti dešimtis kilometrų plotų. „At.mosphere“ vertėtų apsilankyti ieškantiems išskirtinio gyvenimo būdo ir mėgstantiems prabangą.

„Čia aukštai jautiesi elegantiškai ir prabangiai, jautiesi seksualus.“ - komentavo restoraną projektavęs dizaineris Adam Tihany. Restorano svečiams įrengtas atskiras liftas, o kylant juo į 442 metrų auštį užgula ausis. Restorano šefas Dwayne Cheer tikina, kad per dieną pakilus kelis kartus gali pradėti suktis galva, tad jis stengiasi riboti kilimų į restoraną skaičių.Aukščiausiame pasaulio restorane siūloma skanauti įvairių pasaulio virtuvių patiekalų. Vienu metu restoranas talpina ne daugiau nei 210 svečių. Norintiems pavalgyti restorane teks nemenkai paploninti piniginę. Įėjimo teisė ir ant griliaus paruoštas patiekalas kainuos apie 93 dolerius, tuo tarpu už užkandžius kiekvienam reikės sumokėti dar apie 50 dolerių. Vietiniams gyventojams ši kaina per didelė, tad restoranas orientuotas į turistus iš viso pasaulio.

Šešis metus trukęs statybų bumas pasibaigė prasidėjus pasaulinei finansų krizei, 2008 metais. Milijonai dolerių buvo investuoti į statybos projektus, tad šiuo metu Jungtinių Arabų Emiratai stengiasi palengvinti skolos naštą, kuri sudaro apie 100 bilijonų dolerių. Anot ekspertų, restorano svaiginančioje aukštybėse „At.mosphere“ atidarymas simbolizuoja, jog žemiausias Dubajaus recesijos taškas baigiasi.„At.mosphere“ savininkai restorano įrengimų kaštų neatskleidžia. Pirmą kartą sušlubavus ekonomikai, restorano atidarymą reikėjo nukelti, kadangi pastato statybos atisiliko nuo grafiko. Galiausiai restoranas buvo atidarytas, o pastato statybos šiuo metu beveik baigtos, jo viršūnė turėtų atrodyti ne mažiau įspūdingai.

Elena Germanovič
Šaltinis: ibnlive.in.com; reuters.com
Nuotraukos: ibnlive.in.com; michael-polster.de
MENIU.LT informacija

2011 02 25