Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Druskininkų slidinėjimo trasa gaus solidžią paramą

2009-12-28
Paskelbk savo straipsnį

Ūkio ministras Dainius Kreivys praėjusią savaitę įsakymu skyrė 40 mln. Lt uždarų kalnų slidinėjimo trasoms įrengti Druskininkuose, kurios pretenduoja tapti vienomis geriausių Europoje.

Druskininkų savivaldybės administracijos projektui „Druskininkų uždarų kalnų slidinėjimo trasų su dirbtine sniego danga įrengimas“ finansavimas skirtas pagal priemonę „Ekologinio (pažintinio) turizmo, aktyvaus poilsio ir sveikatos gerinimo infrastruktūros kūrimas ir plėtra“ iš 2007–2013 metų Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos lėšų.

Planuojama, kad visus metus veiksiančios slidinėjimo trasos bus 412 m ilgio ir nuo 53 m iki 63 m pločio. Skaičiuojama, kad šis visame Baltijos regione unikalus kompleksas per dieną pritrauks apie 400, o per metus – 146 tūkst. lankytojų ne tik iš Lietuvos, bet ir kaimyninių valstybių, nes šiuo metu artimiausios uždaros slidinėjimo trasos veikia tik Maskvoje ir Hamburge.

„Šis projektas paskatins tiek atvykstamąjį, tiek vidaus turizmą, o Druskininkų kurortas įgis itin didelę traukos jėgą, kadangi čia vienu metu bus galima pasidžiaugti tiek vasaros, tiek žiemos poilsio teikiamais malonumais“, – sako Ūkio ministerijos vyriausiasis patarėjas Arūnas Keraminas.

Druskininkų savivaldybės meras R. Malinauskas neabejoja projekto sėkme. „Vandens parko pavyzdys įrodė, kad dideli objektai sukuria pridėtinę vertę visam regionui – turistų srautas į Druskininkų kurortą kasmet didėjo. Pastaraisiais metais labiausiai padaugėjo svečių iš Lenkijos – 2 kartus, iš Latvijos – 3 kartus. Net ir pernai (padvelkus finansų krizei) turistų sulaukta 6 proc. daugiau negu užpernai. Slidinėjimo trasų arena sukurs pridėtinę vertę visai Lietuvai – unikalus vasaros ir žiemos pramogų derinys viename mieste yra retas reiškinys. Tokio masto objekto statybų nesiėmė nė viena didesnė kaimyninė šalis, o pastačius slidinėjimo areną Druskininkuose Lietuva taps šių valstybių žiemos pramogų mėgėjų traukos centru visus metus. „Šis objektas dar labiau praplės kurorte teikiamų paslaugų spektrą ir padidins visos šalies konkurencingumą turizmo sektoriuje“, - įsitikinęs R. Malinauskas.

Projektas įgyvendinamas taikant viešojo ir privataus sektorių partnerystės principą. Birželio mėn. pasirašyta Koncesijos sutartis tarp Druskininkų savivaldybės, UAB „Stamita“ ir UAB „Ski Park Druskininkai“. Projekto partneris bendrovė „Stamita“ įsipareigojo investuoti daugiau nei 50 milijonų litų, savivaldybės pastangomis gauta 40 milijonų litų Europos Sąjungos paramos lėšų. Projekto įgyvendintojai paskaičiavo, kad paslaugų naujumas ir kompleksiškumas per dieną pritrauktų apie 400, o per metus – 150 tūkst. lankytojų.

Druskininkų uždarų kalnų slidinėjimo trasų su dirbtine sniego danga planuojama bendra projekto vertė yra virš 93 mln Lt. Numatomi finansavimo šaltiniai: ES bendrijos finansavimas (34 600 000,00 Lt), Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos (5 400 000,00 Lt), Druskininkų savivaldybės biudžeto lėšos (1 930 000,00 Lt), koncesininko lėšos (50 742 993,00 Lt). Projektą numatoma baigti 2012 metais.

Druskininkuose uždara kalnų slidinėjimo trasa su dirbtine sniego danga statoma priešingoje miesto centrui Nemuno pusėje. Šalia vandens pramogų parko ir gydyklų jau statomas naujasis tiltas per Nemuną sujungs miesto centrą su kitoje upės pusėje būsiančių slidinėjimo kompleksu.


Daugiau apie projektą >>


Ūkio ministerijos ir Meniu.lt informacija