Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Draugiški restoranai

2013-08-03
Paskelbk savo straipsnį

Tėvai su savo atžalomis galės rinktis draugiškus mažyliams restoranus

Lietuvoje tėvai su mažais vaikais susiduria su problema, jog ne visos viešo maitinimo įstaigos yra jiems „draugiškos“. „Vis dažniau iš tėvų, turinčių mažų vaikų, pasigirsta nusiskundimų, jog apsilankius kavinėse bei restoranuose nėra galimybės saugiai pasodinti kūdikį specialioje kėdutėje, o rasti maitinimo vietą, kurioje būtų įrengtos žaidimo vietos vaikams, itin sudėtinga. Todėl šia iniciatyva norime paskatinti šalies restoranus atkreipti dėmesį į savo lankytojų su mažyliais poreikius“, – sako viena iš projekto „Draugiškas mažyliui“ iniciatorių Jekaterina Burneikienė.

Pirmieji vienuolika Lietuvos restoranų bei kavinių pasipuošė informaciniu skiriamuoju ženklu, padedančiu tėveliams atpažinti jiems ir jų mažosioms atžaloms draugiškas vietas. Projekto partneriais tapo restoranai, siūlantys išskirtinius patogumus šeimoms su vaikais.

Draugiškas mažyliui restoranas – tai pirmiausiai vieta, kurioje kiekvienas jaučiasi laukiamas – tiek tėvai, tiek jų atžalos. Tuomet jau galima skaičiuoti žaislus, apžiūrėti vystymo kambarį, įvertinti, ar stalą patogu pasiekti su vaikišku vežimėliu. Būtent šiais principais turėtų vadovautis atsakingi restoranai, kurie ne tik užtikrina mažyliams būtinus patogumus bei jų kokybę, tačiau ir kuria draugišką atmosferą“, – teigia draugiško mažyliams restorano „Vapiano“ direktoriaus pavaduotoja Vilma Markauskaitė.

Draugiško mažyliui restorano“ statusą bei specialų lipduką šiuo metu gavę restoranai bei maitinimo įstaigos, norinčios prisijungti prie iniciatyvos, turi atitikti bent 3 iš 5 pagrindinių vertinimo kriterijų: turėti kūdikio pervystymo vietą, vaikišką kėdutę, vaikišką meniu, pramogas vaikams ir galimybę prie stalo patogiai privažiuoti vežimėliu. Taip pat yra vertinami tokie papildomi restoranų privalumai kaip atskira žindymo patalpa, lauko žaidimo aikštelė bei galimybė netoliese pastatyti automobilį.


Kur renkasi gyvūnų mylėtojai?

„Eidami į kavinę ar barą, pasiimkite ir savo gyvūną, nepalikite jo liūdėti namie“, - skatina puslapis www.manogyvunai.lt, pateikiantis draugiškų gyvūnams restoranų Vilniaus mieste sąrašą. Tiesa, šis sąrašas sudarytas remiantis gyvūnų mylėtojų, besilankiusių tuose restoranuose, pateikta informacija. Tuo tarpu kitame puslapyje, skirtame šunų mylėtojams, www.zmogusirsuo.lt pateiktas sąrašas restoranų, kurie raštiškai patvirtino, jog jų įstaigoje laukiami keturkojai draugai. Su augintiniais galima drąsiai lankytis Vilniuje: „Užupio kavinėje“, Cafe del Arte, Sudio9, Gringo Pub, Thierry kepykloje, picerijoje „Pas tą“, bare „O’Lounge“, kavinėje-klube „Soulbox“, restorane „Shanti“, kavinėje „Ad Astrum“, „Pink milk shake“, „Debut Cafe“, Alaus studijoje-boulinge, English Pub „Portobello“, bare „In Vino“. Kaune: kavinėje „Kultūra“. Druskininkuose: kavinėje „Le Vanill“, picerijoje „Sicilia“. Nidoje: kavinėje „Senas Žvejas“, restorane „Kitchen“, „In Vino In Nida“. Klaipėdoje: „Granatus“, „Balta varna“. Panevėžyje – Gyvo alaus krautuvėlėje-kavinėje, kavinėje-bare „Viesulas“ Švėkšnoje, kavinėje, viešbutyje „Pagėgė“ Pagėgiuose, kavinėje-bare „Pavėsis“ Jonavoje bei Paukštuko Pūgos parduotuvėje-kavinėje Anykščiuose.

„Rinkdamiesi laisvalaikį kartu su savo augintiniu, užtikrinkite kitų žmonių saugumą, pasistenkite, kad Jūsų keturkojis draugas neterštų ir netriukšmautų. Tik atsakingų šeimininkų dėka pasieksime, kad atsirastų daugiau vietų, įsileidžiančių gyvūnus“,  – pataria www.zmogusirsuo.lt puslapio kūrėjai.