Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Draudimas rūkyti baruose bei restoranuose: Lietuvoje ir Ispanijoje

2011-01-04
Paskelbk savo straipsnį

Ispanija garsėja barais ir restoranais, o bendrauti prie gėrimo taurės užsitraukiant dūmą buvo įprastas reiškinys. Nuo šiol šios šalies veidas pasikeis – nuo pirmadienio Ispanijoje įsigaliojo vienas griežčiausių Europoje įstatymų dėl rūkymo. Rūkyti uždrausta visuose uždaruose viešuosiuose vietose: baruose ir restoranuose, naktiniuose klubuose, taip pat televizijos laidų metu, šalia ligoninių ir vaikų žaidimo aikštelių prie mokyklų.

Įstatymo projektas su siūlymu riboti vietas, kuriuose leidžiama rūkyti, pristatytas dar 2006 metais. Tuomet rūkyti uždrausta darbovietėse, viešajame transporte ir parduotuvėse, o restoranai bei barai galėjo pasirinkti ar riboti rūkymą ar ne. Daugelis pasirinko antrą variantą. Tik didieji restoranai bei barai buvo priversti įrengti vietas nerūkantiems.

Atsižveligant į šios šalies ekonomines problemas sprogus nekilnojamojo turto burbului bei 2008-ųjų ir 2009-ųjų pasaulio ekonominės krizės, maitinimo bei pramogų sfera ir taip nukentėjo, o draudimas rūkyti anot Ispanijos barų ir restoranų savininkų gali pakenkti verslui ir sumažinti apyvartą apie 10 procentų.

Kitoje barikados pusėje stoja medikai, kurie teigia, kad statistika tiesiog šiurpina, o griežtos priemonės padės mažinti rūkančiųjų skaičių. Kasdien nuo su rūkymu susijusių ligų miršta apie 160 ispanų, 4 iš jų – nuo pasyvaus rūkymo.

Lietuvoje jau nuo 2007 metų uždrausta rūkyti viešuose vietose. Anot Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos direktorės, Eglės Diklienės, šis sprendimas buvo sutiktas gana palankiai. Nors nebuvo atlikta konkretaus tyrimo, moteris mano, jog draudimas rūkyti nepakenkė maitinimo ir pramogų verslui bei įžvelgia daugiau pozityvių faktorių, nors atskleidžia, kad yra ir kita medalio pusė.

„Įvedus draudimą rūkyti patenkinti tiek rūkantys, tiek darbuotojai, tiek nerūkantys. Žinoma, sulaukta pasipriešinimo iš maitinimo bei pramogų verslo savininkų. Geriausias problemos sprendimas - įrengti rūkymui skirtas patalpas, to nepadarius rūkaliai būriuojasi gatvėse, stoviniuoja ant šaligatvių bei triukšmauja, gyventojai praneša apie viešosios tvarkos pažeidimus policijai.“ - komentavo LVRA direktorė.

Elena Germanovič
Šaltinis: bbc.co.uk
Nuotraukos: inamgine.com
MENIU.LT informacija

2010 01 04