Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Dizaino pavasaris tarptautinėje parodoje „Ambiente”

2015-04-09
Paskelbk savo straipsnį

„Ambiente“ parodoje, vykstančioje Frankfurte prie Maino, kasmet pristatomos ateinančio sezono plataus vartojimo prekių tendencijos ir kryptys. Šiemet visos naujovės padiktuotos emocijų: nostalgijos, sapnų, prieraišumo, troškimų. „Įdarbinti“ emociją – reiškia sukurti norą ar, kaip parodos organizatoriai įvardija, „troškimą“, ir tuomet, ar tai būtų klasika, ar inovatyvaus dizaino sprendimas – tokius daiktus tiesiog norisi turėti.  

Pati paroda šiemet ypatingai detaliai ir dėmesingai organizuota lankytojų atžvilgiu. Parodos organizatoriai suformavo 4 pagrindines parodos kryptis atspindinčias ateinančio sezono tendencijas, pagal kurias galima pasirinkti dominančius, madingus sprendimus.

Grynumas ir lengvumas...
...arba nesenstanti paprastumo vertė dizaino sprendimuose. Šioje parodos kryptyje viskas, kas pristatyta - gryna ir paprasta, su lengvu romantikos prieskoniu: šviesiai melsvi, laimo, švelnūs medžio tonai derinami su nepretenzingomis pilka ir balta. Jokio perkrovimo ar perdėtų detalių. Nostalgijai pažadinti: lengvos klostės ir itin subtilūs nėriniai, raižytas stiklas ir kt. detalės.

Amatai ir kultūra
Dizaino sprendimuose sugrįžtama prie tradicijų ir papročių. Atiduodama pagarba tradicinėms medžiagoms, formoms, gamybos procesams. Maišomos skirtingų kultūrų tradicijos, senosios ir moderniosios gamybos technologijos. Austi kilimai, keramika, pinti krepšiai, tapybos darbai. Naudojamas apgalvotas dirbinių netobulumas - aliuzija į  rankų darbą. Vyraujančios spalvos: ramunių geltona, bordo vyno, indigo, rūdžių. Visuose gaminiuose atsispindi folkloro gaidos. Sizalis, rafijos pluoštas, rotangas, drobės – medžiagos skirtos pabrėžti artimą santykį su gamta.

Istorija ir elegancija
Šioje dizaino kryptyje karaliavo rafinuota prabanga. Elegancija, aistra ir fantazijų pasaulis atskleidžiamas per prabangias medžiagas, raudonmedžio, vidurnakčio mėlynos ir ikrų juodumo spalvas su teatrališkais spindinčios bronzos ir tviskančių perlų akcentais. Prabanga ir „glamūras“ derinami su moderniausia įranga: nupoliruoti paviršiai, marmuras, kietmedis, metalo reljefiškumas, ketus, bronza, žalvaris, chromas, porcelianas, švelni oda, velvetas.

Humoras ir smalsumas

Vaikiškai lengvabūdiškas ir žaismingas stilius priverčiantis kiekvieną dieną pasitikti su šypsena. Ryškiaspalvė spalvų vaivorykštė: ryškiai žalia, oranžinė, rožinė, grafito jungiama su neįprastomis medžiagomis ir formomis: kaučiuku, silikonu, multinu, porolonu, perdirbtu plastiku. Populiarus grafiti motyvas.

Parodoje apdovanoti inovatyvūs ir funkcionalūs dizaino sprendimai. Vienas iš jų „Magic Grip“ („Stebuklingas sukibimas“) technologija – silikoninis porcelianinių indų pagrindas neleidžiantis jiems slidinėti (gaminant ar valgant) ar braižyti kitų paviršių taip pat padeda išvengti nepageidaujamo indų skambėjimo/barškėjimo(dzingsėjimo...tinka geriau, bet negalima vartot turbūt?).

Jaunieji dizaino talentai parodoje pristatė tvarias idėjas. Jihyun David dizaino studija sukūrė unikalius funkcinius dizaino sprendimus teisingai saugoti/sandėliuoti vaisius, daržoves ar kiaušinius. Daržovės ilgiau išlieka šviežios ir sultingos esant didesnei santykinei drėgmei, morkos ir laiškiniai svogūnai geriausiai išsilaiko sandėliuojant juos vertikaliai, įmerktus smėlyje, kad bulvės nepradėtų dygti jas reiki laikyti tamsiai, kartu su obuoliais – ši praktika pritaikyta kuriant inovatyvias vaisių ir daržovių saugojimo lentynas.

Nuotraukos:
Messe Frankfurt Exhibition GmbH / Welzel