Didžiojoje Britanijoje planuojama įvesti minimalią alkoholio kainą

Didžiojoje Britanijoje planuojama įvesti minimalią alkoholio kainą

Didžiojoje Britanijoje vyriausiasis patarėjas visuomenės sveikatos klausimais siūlo įvesti minimalią alkoholio kainą, kuri padvigubintų kai kurių gėrimų kaštus. Pagal Liamo Donaldsono pasiūlymą gėrimų kaina priklausytų nuo alkoholio tūrio – 0,5 svaro vienam vienetui. Dėl šios priežasties daugumos vyno butelių kaina siektų ne mažiau 4,5 svaro.

Ministrų kabinetas pasiūlymą svarstys. Liamas Donaldsonas kiekvienais metais paruošia pranešimą visuomenės sveikatos klausimais. Šiemet jis pabrėžė piktnaudžiavimo alkoholiu žalą. Sveikatos departamento atstovas spaudai komentavo, jog iki šiol nebuvo imtasi veiksmų, kurie apribotų pigaus alkoholio pardavimus. Tokio alkoholio, neabejotinai kenkiančio sveikatai, išgeriama daugiau nei brangaus. Vis dėlto atstovas spaudai tikino, kad šį klausimą reikėtų panagrinėti išsamiau ir tik tada priimti tinkamą sprendimą. Liberalų demokratų partija palaikė sveikatos patarėjo idėją ir pareiškė, jog nauja kainodara tikrai paveiktų alkoholio vartojimo kultūrą.

Tokiam žingsniui pritaria ir alkoholio gamintojai. Vienas iš jų komentavo, kad dėl šoktelėjusios kainos jauni žmonės išgertų mažiau pigaus alkoholio, o saikingai alkoholį vartojančių žmonių kainų pokyčiai nepaveiktų, nes jiems kaina nėra tokia aktuali. Kitas gamintojas tikino, kad ryšys tarp kainos ir vartojimo yra labai glaudus – padidėjusi kaina labiausiai paveiktų žmones, kurie linkę padauginti alkoholio. „Portman Gruop“ pasisakė už saikingą gėrimų vartojimą, tačiau jos vadovas tikino, kad kainų pokyčiai paveiktų ne tik mėgstančius padauginti, bet ir mažas pajamas gaunančias šeimas, kurios už alkoholį turės mokėti brangiau. Tą pačią dieną škotų valdžia paskelbė apie planus nustatyti minimalią kainą alkoholiui, tačiau sulaukė didelio gėrimų rinkos atstovų bei smulkiųjų prekiautojų pasipriešinimo, todėl kainos nebuvo nustatytos.

Didžiausią įtaką Liamo Donaldsono siūloma kainų sistema padarytų alaus bei sidro didelių pakuočių bei gėrimų, kurie pardavinėjami su prekybos centrų prekės ženklu, pardavimams. Jeigu įstatymas bus priimtas, jis negalios Velse bei Šiaurės Airijoje. Viena iš tokio drąsaus projekto priežasčių – augantis žmonių, sergančių alkoholio sukeltomis ligomis, skaičius. Apsinuodijusių alkoholiu nuo 1995 metų padaugėjo dvigubai.

Elena Germanovič
Šaltinis: news.bbc.co.uk
Nuotrauka: corbis.com
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną