Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Didžiausias veganų renginys – jau už mėnesio

2017-05-10
Paskelbk savo straipsnį

Lygiai už mėnesio – birželio 10 d. Vilniuje vyks veganams bei visiems sveika gyvensena ir augaline mityba besidomintiems skirtas renginys  – „Vegfest LT“ vasaros festivalis

Tai bus jau trečiasis „Vegfest LT“ ciklo renginys ir pirmasis atvirame ore. „Šio renginio idėją atsivežiau iš užsienio – jie pasaulyje rengiami jau daugiau nei trisdešimt metų ir sutraukia dideles minias“, - sakė festivalio sumanytoja Ventė Viteikaitė. Pasak Jungtinėje Karalystėje gyvenančios merginos, veganams skirti festivaliai, mugės gimė JAV, vėliau persikėlė į Europą, o šiandien rengiami kone kiekviename didesniame mieste. „Mano mieste – Northamptone, kuris dydžiu prilygsta Utenai, organizuojami net trys dideli veganų renginiai per metus“, –  pasakojo ji.

Veganizmas laikomas sparčiausiai pasaulyje plintančiu judėjimu. Jungtinėje Karalystėje veganų skaičius per paskutinius keletą metų išaugo daugiau nei dešimtį kartų ir viršija pusę milijono. Panašūs skaičiai ir Vokietijoje, Prancūzijoje, Italijoje, o Izraelyje, kur veganų procentas gyventojų skaičiui – didžiausias pasaulyje, jau viršija milijoną. „Izraelis laikomas veganams labiausiai draugiška šalimi“, – sakė Ventė.

Pasak jos, nors Lietuvoje veganizmas – dar naujiena, panašios tendencijos sklando ir čia. Kiek veganų Lietuvoje nėra tiksliai žinoma, tačiau socialiniame tinkle „Facebook“ merginos suburta grupė „Lietuvos veganai“ šiuo metu jungia 18.000 narių – tai svarbiausia šalies veganų platforma internete. „Nors ši grupė įkurta vos prieš kelerius metus, narių skaičius išaugo itin greitai. Pajaučiau, kad veganų bendruomenė Lietuvoje jau pakankamai stipri ir „Vegfest LT“ renginiui pribrendo metas“, - dalijosi mintimis iniciatyvos autorė.

Pirmasis „Vegfest LT“ buvo surengtas pernai rugsėjį, po to įvyko dar vienas – kalėdinis renginys, abu buvo itin sėkmingi. „Tokio susidomėjimo nesitikėjau – žmonės plūdo nuo ryto, urmu pirko veganiškus keksiukus, sūrį ir dešrą, kai kurių prekių neliko mugei nė neįpusėjus, o žurnalistai renginį lygino su „Lidl“ atidarymu“,– džiaugėsi Ventė. Tokios sėkmės įkvėpta ji ryžosi organizuoti dar didesnį renginį – birželį vyksiantį „Vegfest LT“ vasaros festivalį. „Tai bus didžiausias iki šiol Lietuvoje vykęs veganų renginys“, – žadėjo ji.

Kaip įprastai, veiks veganiškų prekių mugė, vyks paskaitos, maisto gaminimo pamokos, degustacijos, filmų peržiūros. Atėję į mugę galės paskanauti veganiškų užkandžių, karštųjų patiekalų, desertų ir gėrimų, paragauti įvairių pieno ir mėsos produktų pakaitalų, įsigyti ekologiškų prekių, veganiškos kosmetikos, literatūros apie sveiką gyvenseną ir augalinę mitybą, receptų knygų, papuošalų, aksesuarų, veganų atributikos, prekių vaikams. Iš viso dalyvaus beveik šimtas įmonių, nemaža jų dalis – iš užsienio, tad prekių įvairove tikrai nebus galima skųstis.

Paskaitų programa apims įvairias temas. Veganinės virtuvės šefė bei blogo „Veganinės virtuvės pagrindai“ autorė Anna Zabezsinszkij pristatys savo sukurtą gidą, kaip lengvai pereiti prie augalinės mitybos bei dalinsis savo geriausiais receptais. Rytų kultūros tyrinėtojas bei populiarintojas Tadas Snuviškis iš Vilniaus universiteto skaitys pranešimą apie veganizmo ištakas Senovės Indijos filosofijoje. Birutės Galdikas fondo atstovė Alvyda Andriekutė supažindins kuo sveikatai bei aplinkai žalingas palmių aliejus, o treneris, sporto namų „MyHero!“ įkūrėjas Ignas Bakėjus patars kaip maitintis internsyviai sportuojant.

Įvairūs užsiėmimai, filmų peržiūros vyks ne tik renginio dieną, bet visą savaitę. Veganiškos bei veganams draugiškos maitinimo įstaigos tuo metu siūlys nemažų nuolaidų.

Veganai mano, jog nedera savo reikmėms išnaudoti kitų gyvų būtybių, todėl nevalgo mėsos, žuvies, jūros gėrybių, kiaušinių, pieno produktų ir netgi medaus, atsisako su gyvūnais išbandytos kosmetikos, vengia kailio ir odos dirbinių, neina į zoologijos sodus, delfinariumus ir cirką, nejodinėja. Toks gyvenimo būdas yra pigesnis, sveikesnis, mažiau kensmingas aplinkai. Spėjama, kad ateityje būtent taip gyvens didžioji dalis žmonijos.

„Vegfest LT“ vasaros festivalis vyks birželio 10 d. Vilniuje, prekybos ir pramogų centro VCUP penkto aukšto terasoje nuo 10 iki 18 val. Įėjimas nemokamas.