Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Didžiausias alaus festivalis – „Oktoberfest“

2011-09-23
Paskelbk savo straipsnį

Ko gero tai pati demokratiškiausia šventė ne tik Vokietijoje, bet ir visame pasaulyje. Didžiulės palapinės (talpinančios iki 7000 žmonių), kur galima mėgautis įvairiausiomis alaus rūšimis, sukirsti žymiąją keptą kiaulės koją arba šokti ištisas valandas, nes į norinčių patekti į vidų - minios. Visgi, jei jums pasiseks ir griežtas, bet draugiškas apsauginis jus įleis vidun, atsidursite pačiame linksmybių centre. Palubėse plevėsuoja bavariškos vėliavėlės, o puošniai apsirėdžiusios padavėjos – stiprios vokiečių merginos – neša po šešis, o kartais net po dvyliką bokalų iškart.

Vieni „Оktoberfest“ vadina metų išgertuvėmis, kiti kalba apie nacionalines kultūros tradicijas, treti tvirtina, jog tai pačios didžiausios linksmybės pasaulyje. Bet kokiu atveju, rugsėjo pabaigoje ir spalio pradžioje milijonai alaus mėgėjų, geros nuotaikos bei pramogų išsiilgusių žmonių atranda laiko ir pinigų, nuvykti į šią šventę, vykstančią Miunchene! 

Pirmą kartą ši šventė vyko 1810 metais, kuomet vokiečių karalius Liudvikas I vedė princesę Teresą. Vietiniai gyventojai nusprendė „aplaistyti“ įvykį. Šventė truko 16 dienų. Negana to, renginys taip patiko dalyviams, kad jį nusprendė pakartoti sekančiais metais. Taip ir švenčia iki šių dienų – jau beveik du šimtus metų. Iškilmės, į kurias buvo kviečiami miuncheniečiai, vyko prie miesto vartų, dideliame lauke, kuris nuo to laiko vadinamas Teresės lauku (vok. Theresienwiese, ang. Theresa's fields). Tradicijos beveik nepasikeitė. Viskas taip pat, trečią rugsėjo šeštadienį, 11 valandą prasideda festivalio dalyvių eitynės, į kurias kasmet atvažiuoja milijonai svečių. Teresės laukas senai tapo Miuncheno centru ir jau kiek ankštokas sutalpinti visus norinčius, tačiau niekam net į galvą nešauna linksmybių vietą perkelti kitur. Kasmet čia „pridygsta“ gigantiškos palapinių – Miuncheno aludžių filialai. Jų visuomet keturiolika – tai taip pat tradicija.

Vokietijoje „Оktoberfest“ šventė trunka beveik tris savaites. Viskas vyksta laukymėje, kurioje žmonės linksminasi, supasi karuselėse, šaudo tire, stebi žirgų lenktynes. Smaližiai čia gali iki soties prisivalgyti tradicinių bavarietiškų gardumynų – pavyzdžiui, obuolių cukraus glazūroje ant pagaliuko, spalvotų sausainių širdelės formos. Na ir žinoma, nuodėmė neparagauti bavariškųjų dešrelių ir keptos kiaulės kojos. Apie alų nereikia net kalbėti, jo čia geriama litrais (į bokalą pilama ne mažiau 1 litro alaus). Taigi, šis renginys reikalauja nemenko „fizinio“ pasiruošimo.Nuotraukos: izismile.com