Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Dėl šokoladinių zuikučių išnaudojami Afrikos vaikai

2009-04-09
Paskelbk savo straipsnį

Šveicarijoje pagaminama bene daugiausia šokolado pasaulyje. Vidutiniškai vienas šios šalies gyventojas suvalgo apie 12,5 kg saldumynų per metus. Vis dėlto prieššventines nuotaikos temdo ne tokie džiaugsmingi faktai: tradiciniai šveicarų Velykų simboliai šokoladiniai kiaušiniai bei zuikučiai iš tikrųjų gali būti vaikų, kurie pluša Afrikos kakavos plantacijose, išnaudojimo būdas. Apie tai perspėjo Šveicarijos nevyriausybinė organizacija (NGO).

Organizacija „Declaration de Berne“, kuri kovoja už lygias teises prekyboje, pradėjo kampaniją „Ne šveicariškiems šokoladams, kurie gaminami išnaudojant vaikus“. Vienas iš kompanijos atributų – šokoladiniai zuikučiai, verkiantys kruvinomis ašaromis. Virš 250 tūkstančių vaikų dirba kakavos plantacijose Vakarų Afrikoje, kur pagaminama 60 procentų pasaulio kakavos.

Šveicarijos nevyriausybinė organizacija tikina, kad tūkstančiai vaikų dirba nežmoniškomis sąlygomis Dramblio Kaulo pakrantėje. Ta pati organizacija surinko apie 6 tūkstančius žmonių parašų po peticija, reikalaujančia, kad jų mėgstamas šokoladas būtų gaminamas neišnaudojant vaikų.

2001 metais šveicarų šokolado gamintojai oficialiai įsipareigojo nuo 2005 metų naudoti tik tokią kakavą, kuri pagaminama neišnaudojant vaikų. Šie pažadai nebuvo ištęsėti. Organizacija tikina, jog ji susisiekė su 18 šveicariško šokolado gamintojų, taip pat ir „Nestle“ bei „Lindt&Spruengli“. Deja, tik viena kompanija ėmėsi konkrečių priemonių, kad būtų užkirstas kelias vaikų išnaudojimui. Trys kompanijos tvirtino, jog žino apie problemą ir dalyvauja socialiniuose projektuose Vakarų Afrikoje.

Elena Germanovič
Šaltinis: onet.pl
Nuotraukos: corbis.com
Meniu.lt informacija