Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Dėl privalomų darbuotojų mokymų maitinimo ir apgyvendinimo įmonėse

2011-10-27
Paskelbk savo straipsnį
Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija gavo patvirtinantį raštą iš Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro, informuojantį, jog pagal 2008 m. priimtą Sveikatos ministro įsakymą Nr. V-69 visiems apgyvendinimo ir maitinimo sektoriaus įmonių darbuotojams (administracija – ne išimtis) yra PRIVALOMA išklausyti šiuos kursus:
  1. Pirmosios pagalbos mokymo programa apgyvendinimo paslaugų darbuotojams(8 valandos, pirmaisiais darbo metais ir vėliau kas penkeri metai);
  2. Higienos įgūdžių mokymo programa maitinimo įmonių darbuotojams (6 valandos prieš pradedant dirbti ir vėliau kas dveji metai);
  3. Higienos įgūdžių mokymo programa apgyvendinimo paslaugas teikiantiems darbuotojams (6 valandos prieš pradedant dirbti ir vėliau kas treji metai);
Jokių išimčių nenumatyta.

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija (LVRA) reikalavimu tarnyba sutiko, kad minėtas sąrašas būtų detalizuotas ir mokymo programas turėtų praeiti tik tie viešbučių/restoranų darbuotojai, kurie tiesiogiai susiję su svečių priėmimu – tai viešbučių ir restoranų administratoriai (bent vienas darbuotojas pamainoje). Higienos įgūdžių taip pat mokysis tik kambarių tvarkymo tarnybos darbuotojai.

Kol kas šie pakeitimai nėra patvirtinti, todėl galioja 2008 m. įsakymu patvirtinta tvarka, kad kursus turi būti išklausę visi darbuotojai.

Kursai organizuojami vietinėse sveikatos priežiūros institucijose ar kitos įmonėse turinčiose visuomenės sveikatos priežiūros veiklos licenciją privalomajam higienos ar pirmosios pagalbos įgūdžių mokymui. Kursų kainos – apie 16-20 Lt asmeniui.

Įsakymas dėl privalomų kursų >>

Detaliau apie kursus >>


LVRA ir Meniu.lt informacija