Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Dėl grubių pažeidimų sustabdyta žuvų perdirbimo įmonės UAB „Pelamidė“ veikla

2011-08-23
Paskelbk savo straipsnį
Rugpjūčio 18 d. Kauno valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai, atlikę planinį patikrinimą žuvų perdirbimo įmonėje UAB „Pelamidė“ (Piliuonos k., Kauno rajonas, veterinarinio patvirtinimo Nr. LT 52-30 EB), sustabdė įmonės veiklą.

Tikrinimo metu nustatyta, kad įmonėje nesilaikoma higieninių reikalavimų, patalpos naudojamos ne pagal paskirtį, todėl produktai neapsaugoti nuo taršos. Pvz.: dezinfekavimo priemonių patalpoje laikomos pakavimo medžiagos, Dalis pakavimo medžiagų laikomos pagalbinėse patalpose ir koridoriuje, produkcija fasuojama tiesiog produkcijos išvežimo patalpoje). Kadangi produkcijos virimo patalpoje neveikia ventiliacijos – garų ištraukimo sistema, todėl ant sienų ir lubų kaupiasi garų kondensatas, grindų danga ištrupėjusi, todėl susidaro palankios sąlygos kauptis nešvarumams ir daugintis mikroorganizmams. Žuvų išdorojimo patalpoje darbuotojai neturi galimybių nusiplauti rankų - plautuvės atjungtos, įmonėje nėra autorizuotų dezinfekavimo medžiagų.

Įvertinus įmonės savikontrolės sistemą, nustatyta, kad ji parengta netinkamai ir faktiškai neveikia: ne visi gamybos etapai kontroliuojami, nesilaikoma numatytų temperatūros režimų gamybos proceso metu, nekontroliuojami ir neįvertinti biologiniai, cheminiai ir fiziniai pavojai, nesilaikoma plovimo instrukcijų, nes naudojamos cheminės medžiagos nenurodytos instrukcijose, produkcijos ir žaliavos laboratoriniai tyrimai atliekami ne pagal planą, tiriami ne visi rodikliai ir nevertinami tyrimų rezultatai.

Atsižvelgus į nustatytų grubių pažeidimų gausą, įmonės veikla buvo nedelsiant sustabdyta, o jos direktoriui paskirta 500,- Lt administracinė nuobauda.


VMVT informacija