Dailiosios lyties atstovėms picos derėtų vengti (naudinga)

Dailiosios lyties atstovėms picos derėtų vengti (naudinga)

Nors visi puikiai žinome, kad mūsų organizmui kur kas sveikesnis „lėtas“ maistas, kartais neatsispiriame pagundoms... Kodėl reikėtų ugdyti valią ir pasakyti ne gardžiai picai, ypač moterims, atskleidžia italų mokslininkai.

Mokslininkai iš Nacionalinio vėžio instituto, veikiančio Milane, tyrė ryšį tarp angliavandenių vartojimo ir koronarinės širdies ligos. Septynis metus trukusiame tyrime dalyvavo daugiau nei 15 tūkstančių vyrų ir 32 tūkstančių moterų. Mokslininkai atrado, kad vartojant maistą su aukštu glikemijos indeksu , tokį kaip balta duona, ryžiai, pica gali padidėti širdies ligų tikimybė, bet tik dailiosios lyties atstovėms.

Glikemijos indeksas (GI) rodo kaip priklausomai nuo suvalgyto maisto keičiasi cukraus kiekis kraujyje. Aukštu glikemijos indeksu pasižymi greitai įsisavinami produktai su dideliu angliavandenių kiekiu. Jei norite sulieknėti reikėtų rinktis produktus su žemu glikemijos indeksu (1-55), tokius kaip ankštinės daržovės, apelsinai, greifrutai, avokadai, ruginė duona, rudieji ryžiai ir kita. Vidutiniu glikemijos indeksu (56-69) pasižymi virtos bulvės, medus, razinos, bandelės, ananasai. Tuo tarpu aukštą GI (>70) turi energetiniai gėrimai, balta duona, arbūzai, bulvių traškučiai, keptos bulvės ir kita. Maisto produktų su aukštu glikemijos indeksu reikėtų vengti, jei norite atsikratyti nereikalingų kilogramų.

Tyrėjai teigia, kad reikalingi tolimesni tyrimai. Mokslininkai sieks išsiaiškinti, kodėl stipriosios lyties atstovų organizmas mažiau paveikiamas maisto su aukštu glikemijos indeksu. Pavyzdžiui užvalgius picos cukraus lygis kraujyje vyrams nepadidėja taip staiga kaip moterims, dėl ko nukenčia pastarųjų širdis. Mokslininkai daro prielaidą, kad vyrų organizmas skaido angliavandenius kitaip nei moterų. Dėl šios priežasties dailiosios lyties atstovės turėtų vengti greitai įsisavinamų produktų su aukštu glikemijos indeksu.

Straipsnis publikuotas prestižiniame JAV žurnale „Archives of Internal Medicine“.

Elena Germanovič
Šaltinis: italymag.co.uk
Nuotrauka: inmagine.com
MENIU.LT informacija

2010 05 18

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną