Česnakai mažina arterinį spaudimą

Česnakai mažina arterinį spaudimą

Česnakas – plačiai naudojama naudinga daržovė. Ji ne tik stiprina imunitetą, gelbėja peršalus ar pasigavus slogą. Kasdien valgomas česnakas taip pat efektyviai kaip ir medicininiai preparatai gali sumažinti arterinį spaudimą (arterinę hipertenziją). Tokią išvadą padarė Tarptautinė mokslininkų komanda, vadovaujama Australijos Adelaido universiteto profesorių. Pacientai, 5 mėnesius vartoję česnaką, pajuto tokį patį palengvėjimą, kaip ir tie, kurie vartojo medicininius preparatus.

Pasak Šefildo universiteto Biomedicinos genetikos centro mokslininko-kardiologo Timo Čiko, įdomūs tyrimai parodė stebinančiai nuoseklų česnakų poveikį. Tačiau dar nėra galutinai aišku, ar ši daržovė veikia taip pat ilgai, kaip medicininiai preparatai“, – kalbėjo specialistas. Jo teigimu, „gamtos vaisto“ poveikis sustiprėja mažiau valgant mėsos produktų, druskos, nevartojant alkoholio bei didinat fizinį aktyvumą.

Daugiau nei 16 milijonų britų kenčia dėl padidėjusios arterinės hipertenzijos. Ji – 40 proc. insulto (iš jau minėtų 150 tūkstančių) atvejų bei ne vienos dešimties tūkstančių širdies priepuolių priežastis“, – praneša Itar Tass.

Parengė Raminta Skripkaitė
Šaltinis: http://www.kuking.ru
Nuotraukos: www.freephotos.com
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną