Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Būti sveikam tampa madinga (sveika mityba)

2010-06-08
Paskelbk savo straipsnį

Nutukimas jau seniai nebėra vien tik kosmetinė problema. Per didelis kūno svoris sukelia psichologinį ir fizinį diskomfortą bei pasmerkia susirgti sunkiomis ligomis.

Nebenori bulvių plokštainio

Šiandien vis mažiau besipiktinančiųjų, kad parduotuvėse dominuoja nedidelių dydžių drabužiai, o kavinių valgiaraščiuose – salotos. Anaiptol, vis mažiau populiarus bulvių plokštainis su kiaulienos spirgučiais. Storulį gatvėje palydi užuojautos kupini žvilgsniai, kaip anksčiau būdavo žiūrima į neįgaliuosius.

Mada būti lieknam pasiekė savo rezultatų. Didžiausias jų – sveikata, nes nutukimas, antsvoris yra daugybės ligų priežastis. "Per didelis riebalinio audinio kiekis trukdo normaliai organizmo veiklai. Kai ji sutrinka, vystosi hipertenzija, hipoglikemija, diabetas, kenčia širdis, stuburas, sąnariai", – nutukimo žalą apibūdino Šilainių poliklinikos gydytoja endokrinologė medicinos mokslų daktarė Eglė Sakalauskienė. Ji yra neseniai poliklinikoje pradėjusio veikti Nutukimo gydymo centro vadovė.

Netukti ir nebadauti

„Išbandžiau ne vieną reklamuojamą priemonę, skirtą kūno svoriui mažinti, bet rezultatų nepasiekiau. Supratau, kad reikia keisti mąstymą, gyvenseną. Nėra nė vienos dietos, kuri be pastangų paverstų lieknu. Atsikračius antsvorio, gyvenimas tampa tikrai gražesnis: mažiau nuovargio, šviesesnė galva“, – dalijasi mintimis Šilainių poliklinikos vyr. gydytojas Vidmantas Obelienius.

Teigiama, kad dviejų trečdalių mūsų šalies gyventojų svoris nėra normalus. Nemažos dalies jų – per mažas. Tai irgi nėra sveika. "Žinodami apie normalaus kūno svorio naudą ir norėdami būti gražūs žmonės puola lankyti sporto klubus, griebiasi įvairių dietų, bet neturi vedlio ir visos priemonės lieka neefektyvios", – pabrėžia E.Sakalauskienė.

Norint, kad kūno svoris būtų normalus, reikia kompleksinių priemonių: sveikai maitintis, reguliariai mankštintis, gal net ir gydytis.Nutukimo gydymo centre, pirmame tokio profilio gydymo padalinyje Lietuvoje, bus gydoma ne vaistais. Pirmiausia pasitelkiami psichologiniai veiksniai, motyvacija. Ta linkme dirbs psichologai.

„Reikia pasirinkti tokią dietą, kad netuktum ir nesijaustum alkanas“, – pabrėžia centro konsultantas Kauno medicinos universiteto profesorius Leonardas Lukoševičius.

Kraštutinė priemonė – operacija

Psichologų, dietologų, kineziterapeutų konsultacijos, paskaitos, grupinė mankšta, nes kolektyvinis tikslas pasiekiamas lengviau, ir asmeniniai pokalbiai su specialistais, fizioterapija, joga – tai kompleksinės priemonės kūno svoriui mažinti. Vienas užsiėmimas per savaitę, trukmė – pusė metų.

„Kūno masei sumažėjus 5 proc., efektas labai didelis“, – pabrėžia E.Sakalauskienė. Skrandžio mažinimas ar kiti chirurgijos metodai yra kraštutinė riemonė, tačiau taikoma vis dažniau. Lietuvoje tokios operacijos atliktos maždaug 700 žmonių. Jų sveikatos rodikliai pagerėjo, tačiau būtina intensyvi pooperacinė priežiūra, pabrėžia gydytojai.


Nuotrauka: inmagine.com

2010 06 08