Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Būsimos mamos turėtų susirūpinti savo svoriu

2011-03-28
Paskelbk savo straipsnį

Norinčioms susilaukti vaikelio, būsimoms mamoms, kurios turi nutukimo problemą prieš pastojant reikėtų atsikratyti nereikalingų kilogramų. Anot medikų, tai geriausia pagalba ir startas gyvenimui būsimai atžalai.

Nutukimas tarp moterų, kurios gali gimdyti vaikus didėja visame pasaulyje. Tai tarsi karusėlė, kurią sunku sustabdyti, nutukusi mama gimdo vaiką su padidėjusia nutukimo ar viršsvorio rizika. Remiantis šiais faktais, mokslininkai prognozuoja, kad ateities kartos neišvengs nutukimo ir viršsvorio epidemijos.

Teksaso universiteto sveikatos tyrimo centras San Antonio susivienijęs su kitų šalių mokslininkais nustatė, kad būsimos mamos, kurios sumažina riebalų masę prieš nėštumą suteikia geresnį startą gyvenimą sveikatos atžvilgiu. Šio pobūdžio tyrimas buvo atliktas pirmą kartą.

Atliktas tyrimas su graužikais

Ekperimento metu laboratorinės žiurkės suskirstytos į dvi grupes. Pirmoji grupė visą laiką nuo suagusio gyvenimo pradžios iki poravimosi, taip pat nėštumo ir žindymo laikotarpiu gavo kaloringo pašaro. Antrosios grupės patelės vieną mėnesį iki poravimosi perėjo prie normalaus pašaro. Mokslininkai tyrė tik žiurkių atžalų patinėlius tuo laikotarpiu, kai jie perėjo nuo žindymo prie pašaro.

Pirmos grupės nutukusių patelių atžalų riebalų masė ir riebalų ląstelių dydis buvo padidėjęs, o antros grupės patelių (pakoregavus mitybą) atžalų riebalų masė atvirkščiai - sumažėjo. Trigliceridų, leptino, insulino ir atsparumo insulinui dydžiai buvo didesni nutukusių pirmosios grupės patelių atžalų, antrosios grupės atžalų grįžo į normą.

Geras startas gyvenime

„Programuojant vystymąsi piešiamas paveikslas, kuris daro įtaką žmogaus sveikatai visą likusį gyvenimą,“ - komentavo Dr.Nathanielsz. Tai sumažina širdies ligų ir nutukimo riziką, tad šios problemos gyvenime gali atsirasti kur kas vėliau.

Mokslininkai taip pat pastebėjo, kad nutukusių patelių atžalų organizme buvo didesnis leptino lygis – hormono, kuris siunčia smegenims siganalą sumažinti apetitą. Tokiu būdu atžalų smegenys yra atsparios šiems signalams ir jie toliau valgo bei storėja kaip ir jų motinos. Taigi šis efektas persiduoda genetiškai.Tuo tarpu pakoregavus nutukusių patelių mitybą, jų atžalų organizme leptino kiekis buvo normalus. Tai reiškia, kad ciklą galima sustabdyti.

Anot mokslininkų reikalingi tolesni tyrimai, siekiant išsiaiškinti tiksliau, kokią mitybą taikyti nėštumo metu. Taip pat bus tiriama ar pasireikš neigiamas efektas, siekiant rezultatų per greitai pereinant nuo kaloringo maisto.

Elena Germanovič
Šaltinis: medicalnewstoday.com
Nuotraukos: inmagine.com
MENIU.LT informacija

2011 03 24