Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Britai patys save išrinko blogiausiais pasaulyje turistais

2011-04-02
Paskelbk savo straipsnį

Kaip parodė skrydžių paieškų tinklapio Skyscanner vykdytas tyrimas, britų reputacija užsienyje, tikrai nėra vienas iš tų dalykų, kuriais jie itin didžiuojasi.  Apklausa parodė, kad britai yra patys blogiausi turistai iš 10 vertintų tautybių.

Beveik visose kategorijose iš dešimties šalių, britai užima pirmąsias vietas. Tai pavyzdžiui „vietos kalbos nemokėjimas“, „neragaujamas vietos maistas ar gėrimai“, „girtuokliavimas ir netvarka“. Žinoma, paskutinėje kategorijoje prisideda ir jauni turistai iš Ispanijos, taip pat vykstantys panašiais maršrutais.

Tačiau įdomiausia tai, kad į apklausoje pateikiamus klausimus atsakę britai, patys  šitaip įvertino, balsuodami už save kaip blogiausius turistus. D. Britanijoje balsavo 83 procentai iš tūkstančio vartotojų.

Vieninteliai du klausimai,  į kuriuos atsakę britai nepateko į pirmą vietą, buvo apie „labiausiai besikeikiančius ir nemandagius turistus“ (šiuo atveju taip gerai visiems pažįstamas britų santūrumas juos išgelbėjo). Šioje kategorijoje laurus nuskynė rusai,  juos vejasi vokiečiai ir amerikiečiai. Ispanams atiteko trečia vieta, „kai reikia palikti arbatpinigių“.

Kitoje apklausos rezultatų pusėje, geriausieji turistai „prizines vietas“  pasidalija gan tolygiai tarp skirtingų pasaulio tautų. Skandinavai buvo išrinkti geriausiais, nes visuomet bando kalbėti vietinių kalba, japonai išrinkti labiausiai išauklėtais. Australai visuomet paragauja nacionalinės virtuvės maisto ir gėrimų, tuo tarpu kai Šiaurės amerikiečiai buvo patys dosniausi, kai reikia duoti arbatpinigių...

Ispanijos turistai nė nebando pramokti vietos kalbos, todėl atsidūrė aštuntoje vietoje, o septintoje vietoje atsidūrė dėl netvarkos ir girtavimo, devinti, ragaudami vietos maistą.

Bendžaminas Peresas iš Skyscanner teigia, kad didžioji dalis britų, kelionėse elgiasi gerai, tačiau ne itin stengiasi pažinti svarbiausius vietinės kultūros aspektus, kalbą, papročius.  Taip pat susidaro įspūdis, kad visuomet išlieka girtaujančio, rėkaujančio, nuo saulės raudona oda iš baro į barą Ispanijoje bėgiojančio turisto įvaizdis, kurį net patys britai laiko tam tikru pavyzdžiu, kaip atostogų metu elgiasi kai kurie jų tautiečiai.

Nuotrauka: inmagine.com
2011 04 02