Brangiausias pasaulyje šampanas

Brangiausias pasaulyje šampanas

Šampanas – ne tik šventinis gėrimas, bet ir brangiausias butelis, vertas ypatingos progos. Ar sutiktumėte už išskirtinį butelį 1928 metų „Krug“ mokėti 15 900 eurų? Jums tikrai nesidvejina akyse – būtent už tokią sumą jis buvo parduotas kovo pabaigoje pirmame „Acker Merrall & Condit“ Honkongo aukcione.

Šis šampanas yra iš „Krug“ kolekcijos, kuri priklauso Reimso šampano namams. 750 ml tūrio, išskirtinės spalvos, gerai išlaikytas šampano butelis parduotas brangiausiai aukcionų istorijoje. Prieš tai rekordas priklausė „Louis Roederer Cristal Brut 1990 methuselah“. 6 litrų butelis 2005 metų gruodį buvo parduotas už 17 625 JAV dolerių.

Pasak šampano ekspertės Serenos Sutcliffe iš aukcionų namų „Sotheby's“ (Londonas), 1928 metų „Krug“ yra vienas nuostabiausių kada nors pagamintų šampanų. Šiame aukcione 2004 metų gegužės mėnesį šampano butelis su Henrio ir Remio Krugų parašais buvo parduotas už 2 100 eurų. „Sotheby's“ pirmąjį aukcioną Honkonge ketina surengti balandžio 4 dieną, kai miestą valdys nauja valdžia.

Viena iš išskirtinių parduotų kolekcijų priklausė Robertui Rosania, nekilnojamojo turto magnatui, garsėjusiam meile šampanui. Jis kolekcionavo retuosius Bordeaux ir Burgundy. Neseniai parduoti 132 „La Tache“ buteliai iš Burgundijos „Domaine de la Romanee-Conti“ ūkio. 1985–2003 metų vynas parduotas už 183 tūkstančius dolerių. Ši suma – dešimt kartų mažesnė už tą, kokios buvo tikimasi.

Elena Germanovič
Šaltinis: decanter.com
Nuotrauka: corbis.com
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną