Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Blogėja atmintis. Ko imtis? (naudinga)

2010-06-09
Paskelbk savo straipsnį

Mitas, jog suprastėjusia atmintimi skundžiasi tik vyresnio amžiaus žmonės. Ko gero kiekvienas iš mūsų esame ką nors pamiršę ar palikę, taip dažnai atsitinka su reikalingiausiais daiktais: raktais nuo automobilio ar buto, telefonu ar akiniais. Tada lakstome kaip akis išdegę ir bandome rasti šiuos daiktus. Silpnėjanti atmintis kartais gali trukdyti atlikti kasdienius darbus. Ekspertai teigia, kad atmintį būtina lavinti, o taip pat maitintis pilnavertiškai.

Yra keletas priežasčių, dėl kurių gali silpnėti atmintis. Tai vitamino B 12, folinės rūgšties stoka. Vitaminas B 12 būtinas, kad nervų ląstelės ir raudonieji kraujo kūneliai būtų sveiki. Šio vitamino gauname su mėsa, žuvimi, vėžiagyviais, o taip pat pieno produktais. Folinės rūgšties yra žalialapėse daržovėse: petražolėse, špinatuose, salotų lapuose bei kiaušiniuose, karvės piene, alaus mielėse, kepenyse. Nepamirškite praturtinti mitybos daržovėmis, vaisiais ir uogomis. Beje, atmintis gali susilpnėti po kai kurių ligų: depresijos, skrandžio operacijų, esant virškinimo sutrikimams. Esant šiems faktoriams, atminties pakitimai yra grįžtami.

Sumažėjęs dėmesys gali atsirasti dėl nuovargio, nuolatinio streso, jam atstatyti tereikia gero poilsio. Nepamirškite daryti pertraukų, atsipalaiduoti ir susirasti užsiėmimų, kurie būtų jums malonūs. Jeigu rūkote, reikėtų atsisakyti šio žalingo įpročio. Rūkymas gali padidinti širdies ligų tikimybę, taip gali suprastėti smegenų aprūpinimas krauju.

Vyresnio amžiaus žmonės atmintis suprastėja dėl nepilnavertės mitybos ir sumažėjusio aktyvumo. Nepriklausomai nuo amžiaus, nereikėtų atsisakyti mėsos, kadangi joje daug geležies ir yra minėto B12 vitamino. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į cholesterolio lygį kraujyje bei riboti riebalų kiekį, stebėti kraujo spaudimą. Riebalų reikėtų vartoti mažiau dėl to, kad jie neigiamai veikia smegenų darbą, jos gauna mažiau gliukozės – pagrindinio mūsų variklio energijos šaltinio. Taip pat riebalai neigiamai veikia kraujagyslių ir arterijų būklę – jos užsikemša, ko pasekoje smegenys prasčiau aprūpinamos krauju, o tuo pačiu ir deguonimi.

Taip pat nepamirškite mankštintis. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad reguliarus fizinis aktyvumas mažina Alzhaimerio ir demencijos susirgimo riziką.

Pasak ekspertų, atmintį nuolatos reikia lavinti. Tam puikiai tinka sudėtingos knygos, kryžiažodžiai, taip pat galite mokytis atmintinai eilėraščių, net dainuoti. Žmonės, kurie treniruoja atminti, gali padidinti savo IQ lygį.

Elena Germanovič
Nuotrauka: inmagine.com
MENIU.LT informacija

2010 06 09