Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Bliuzas prie savo ištakų sugrįžta Lietuvoje

2017-05-10
Paskelbk savo straipsnį

Vilnius. 2014m. vasara. Bliuzo legenda ir Vakarų Afrikos griot susitinka vienoje scenoje. Ir taip prasideda muzikinė draugystė, kuri virto ekvivalento pasaulyje neturinčiu albumu, kuris  atkuria trūkstamą grandį bliuzo, vergovės ir ilgaamžių Afrikos tradicijų istorijoje.  O gegužės 17-20d. bus pristatomas išskirtinai tik Lietuvoje.

Netikėtas skirtingų šalių ir skirtingų žanrų muzikantų susitikimas įvyko Vilniuje 2014 m., kai į Kristupo vasaros festivalį koncertuoti pakviestas Baba Sissoko apsilankė tuo pat metu Vilniuje vykusiame „GM Gyvai” organizuojamame Mighty Mo Rodgers koncerte. Po metų abu muzikantai su grupe grįžo į Lietuvą albumo įrašymui. „Tai buvo stebuklas. Viskas liejosi natūraliai, muzikantai jautė vienas kitą ir taip gimė autentiškas, ekvivalento pasaulyje neturintis albumas“, taip teigia „GM Gyvai“ vadovas ir albumo prodiuseris Žilvinas Švarplys.

„Griot Blues“  išskirtinumas slypi albumo pavadinime. Griot terminu apibūdinami Vakarų Afrikos klajojantys muzikantai, istorijų pasakotojai ir žodinių tradicijų saugotojai. Griot – tai titulas ir pareiga, paveldima per vyrišką šeimos liniją ir iki šiol egzistuojanti Vakarų Afrikoje. Griot tradicija vergovės metais Amerikoje dingo, tačiau gimė bliuzas. Ir šiame albume bliuzas sugrįžta namo...

Nors pasaulyje yra išleista  bendrų darbų tarp bliuzo ir Afrikos muzikantų, tačiau „Griot Blues“  jau pripažįstamas kaip novatoriškas, nes kūriniuose užmezgamas tiesioginis dialogas, pokalbis, kuris virsta tiesų atskleidimu.

Lietuviams suteikta išskirtinė galimybė įsigyti ir išgirsti šį albumą pirmiesiems, nes projekto autoriai, muzikos grandai Mighty Mo Rodgers ir Baba Sissoko  vienas kitą atrado mūsų šalyje.  Dėl šios priežasties viena didžiausių platinimo kompanijų „Socadisc“ suteikė išskirtinę galimybę ir leido albumą išleisti anksčiau su sąlyga, kad bus prekiaujama tik fiziniais diskais ir tik Lietuvoje.

Jau gegužės 17-20 d. galėsime patys pirmieji pasaulyje išgirsti unikalų albumą „Griot Blues“. Albumo pristatymo koncertai vyks gegužės 17 d. Lietuvos rusų dramos teatre Vilniuje, gegužės 18 d. klubo „Combo“ terasoje Kaune ir gegužės 20 d. klube „Ramybė“ Palangoje.