Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Birštono kurortas pristatė naujas paslaugas

2013-06-15
Paskelbk savo straipsnį

Birštonas tris dienas trukusią sezono atidarymo šventę pradėjo dviejų objektų iškilmingais atidarymais. Pirmąją kurorto atidarymo šventės dieną duris atvėrė nauja sanatorija „Eglė. Birštonas“. Tai Druskininkuose esančios sanatorijos „Eglė“ filialas Birštone, kurio naujai pastatytuose korpusuose vienu metu galės apsistoti 320 žmonių. Čia siūlomos įvairios sveikatinimo paslaugos – masažai, purvo vonios, gydomosios mankštos, dietinis maitinimas. Netrukus pradės veikti dar vienas apgyvendinimo korpusas, o iki 2016 m. sanatorijoje bus pastatytas baseino ir vandens procedūrų bei pramogų korpusas. Jau dabar ši sanatorija išsiskiria modernia aplinka, jaukiais ir pagal naujausius reikalavimus įrengtais kambariais. Ant 7 aukštų pastato stogo įrengta didelė ir jauki terasa, kuriose netrukus pradės veikti ir sveikatos baras. Sanatorija įsikūrusi šalia Nemuno krantinės, pušyne, šalia driekiasi naujai įrengtas puikus Birštono parkas su pasivaikščiojimo takais, sporto ir pramogų aikštelėmis.

Nauju turistų traukos centru žada būti po renovacijos svečius pakvietęs XIX amžiaus kurhauzas, kuris nuo 2006m. yra įtrauktas į architektūros paveldo objektų sąrašą. Prieš savaitę iškilmingai atidarytas restauruotas kurhauzas ne tik puošia miestą, bet yra pritaikytas miestiečiams ir turistams. Kurhauze yra kelios erdvės, pritaikytos renginiams, koncertams, taip pat parodų salė. Čia unikalioje erdvėje birštoniečiai ir miesto svečiai galės mėgautis klasikinės muzikos, džiazo, pučiamųjų koncertais bei eksponuojamais meno kūriniais.

Šventinį sezono atidarymo savaitgalį vyko daugiau nei 40 įvairiausių renginių: kino festivalio „Sidabrinė gervė” atidarymas, istorinio auto-moto technikos žygio „Rumšiškės-Birštonas-Aukštadvaris-Trakai” paradas-paroda, pasirodė aukšto lygio orkestrai bei atlikėjai. Didelis dėmesys skirtas mažiesiems šventės dalyviams, kurie buvo pakviesti į kūrybines dirbtuves, knygų mugės alėją. Kurorto sezono atidarymo šventėje dalyvavo daug svečių iš užsienio. Miesto gatvėse galima buvo išvysti šurmuliuojančius kadetus iš Amerikos, kurie demonstravo savo programą, delegaciją iš Vokietijos.

Birštoniečiai bei miesto svečiai iš arti galėjo stebėti bei mėgautis oro balionų varžybų, kuriose pasirodė oreiviai iš Lietuvos, Lenkijos, Ukrainos, Belgijos, Italijos, „Birštono taurė 2013“ teikiamais vaizdais. Iš viso į dangų pakilo 31 oro balionas: 22 sportiniai oro balionai, dalyvavę varžybose ir 9 oro balionai, kuriais buvo skraidinami visi norintys miesto gyventojai bei svečiai. Ne mažiau įspūdingas buvo vakare vykęs ir oreivių paradas.

Šventės metu žinomas plaukų stilistas Valerijus Gigevičius siekė rekordo – daugiau nei į 2000 metrų aukštį pakilusiame oro balione modeliui suformavo naują kirpimą. Šį sumanymą kirpimo meistrui padėjo įgyvendinti Birštono oreivių klubo „Audenis“ komandos pilotas Marius Naujalis. Rekordas jau registruojamas Gineso rekordų knygoje.

Tris dienas trukusioje šventėje nebuvo užfiksuotas nei vienas auto įvykis ar nusikaltimas. Birštonas išlieka saugiausia savivaldybe Lietuvoje.

Birštono kurortas

Birštonas – unikalus Nemuno kilpose įsikūręs Lietuvos kurortas. 82% Birštono savivaldybės teritorijos yra Nemuno kilpų regioninio parko teritorijoje. Bendras savivaldybės teritorijos plotas – 124km2. Birštono miesto plotas – 13km2. Savivaldybę sudaro Birštono miestas ir Birštono seniūnija. Birštono savivaldybėje gyvena per 5300 gyventojų. Didesnė jų dalis, t. y. 3200 gyvena mieste, o likusieji 46-iuose Birštono seniūnijos kaimuose.

Unikalūs gamtiniai ištekliai ir išskirtinis vietovės kraštovaizdis nuo seno vilioja poilsiautojus apsilankyti Birštone ir jo apylinkėse. Nemuno vingiuose žaliuojantys miškai mena karališkąsias medžiokles, kai Žvėrinčiaus miške aidėjęs Vytauto Didžiojo medžioklės ragas pramogauti kvietė to meto Europos karališkųjų šeimų narius.

Nemuno vingiais keliavo ir jų grožį aprašė rašytojas Vladislavas Sirokomlė, apdainavo poetas Justinas Marcinkevičius, drobėse įamžino dailininkas Nikodemas Silvanavičius.

Siekdamas tapti ekologišku darniu miestu, Birštonas pirmasis Lietuvoje pasitvirtino „EKO miestas“ koncepciją bei pradėjo įgyvendinti tarptautinį demonstracinį projektą „ECO-life“.

Daugiau informacijos – http://www.birstonas.lt/, http://www.visitbirstonas.lt.

Meniu.lt informacija
Vytauto Mickevičiaus nuotraukos