Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

BGKO - ilgai įsimenanti balkaniška fiesta

2016-05-23
Paskelbk savo straipsnį

Šiuolaikinis, unikalus ir ypatingas „Barcelona Gipsy Balkan Orchestra“ skambesys kyla iš nepaprasto įvairių kultūrų skonių derinio: nenuilstančio ir aistringo klezmerio, romų tradicijų bei ritmų, energingos balkanų muzikos. Grupės atliekama balkanų muzika peržengia regiono geografines ribas ir puoselėja visų tradicijų, kurios tik kaidaise egzistavo šiose žemėse, turtus: aškenazių, žydų, sefardų, romų, osmanų, arabų ir kitų.

„Barcelona Gipsy Balkan Orchestra“ grupės nariams įtakos turėjo daugybė meninių ir muzikinių krypčių. Todėl Barselonos scenoje susiformavusi grupė savo repertuare turi pačių įvairiausių dainų – nuo tradicinių Lotynų Amerikos iki Artimųjų Rytų, katalonų, italų, graikų, rusų – bei energingų flamenko, romų džiazo bei rokabilio garsais turtingų kūrinių.
Šio kolektyvo ne tik muzika, bet ir sudėtis yra įvairiatautė ir spalvinga: vokalas – Ispanija,  akordeonas - Italija, kontrabosas - Serbija, gitara -  Prancūzija, mušamieji - Graikija, klarnetas -  Ispanija. Visus šiuos atlikėjus subūrė jau legenda tapęs improvizuotas vienuolikos kūrėjų pasigrojimas 2012 m. pavasarį Barselonoje tarptautinės romų dienos proga. Grupės nariai visuomet išsiskyrė savo smalsumu, aistra ir originalumu, interpretuojant balkanų muziką, bei moderniu požiūriu.
Grupė per trejus savo veiklos metus spėjo tapti Barselonos etninės muzikos scenos etalonu ir per labai trumpą laiką sulaukė plataus tarptautinio pripažinimo.

Kolektyvas jau spėjo pasirodyti įvairiausiuose koncertuose ir europiniuose turuose daugiau nei dvidešimtyje šalių. 2012 m. išleistas sėkmingas debiutinis „Barcelona Gipsy Klezmer Orchestra“ albumas „Imbarca“ padėjo suburti solidų nuolatinių koncertų lankytojų ir gerbėjų būrį, o jų daina „Djelem Djelem“ „YouTube“ sulaukė daugiau nei 2 400 000 peržiūrų.
Albumas „Imbarca“ buvo transliuojamas „La Vanguardia TV“ eteryje, „Deutschland Radio Kultur“, aptariamas laikraštyje „La Stampa“ ir žurnale „Mondo Sonoro“, o daina „Hasta Siempre, comandante“ atvėrė „Cadena Ser“ radijo šou „Hoy por Hoy“ duris.

Antrasis albumas „Balkan Reunion“ (2015 m.) atspindi įvairių turų metų užgimusią muzikantų draugystę. Pasirodymo legendinėje Barselonos „Apollo“ salėje dėka grupė gavo šansą įrašinėti su Makedonijos saksofono karaliumi Ferus Mustafov
„Barcelona Gipsy Balkan Orchestra“ yra tarsi didelė klajoklių muzikantų šeima, kurios neatsiejama dalis ir išskirtinumas – tautų ir muzikinių tradicijų įvairovė. Energijos bei jausmingumo kupini meniški pasirodymai yra verti šou, pritraukiančio visų kartų tradicinės ir populiariosios muzikos gerbėjus, vardo. Nestandartiniai „Barcelona Gipsy Balkan Orchestra“ sprendimai – tai  autentiškumo ir tikrų muzikos legendų kuriamos magijos paieškos.

Koncertai
•    Gegužės 24d. „Combo“ terasa prie upės, Kaunas
•    Gegužės 25d. Technikos bibliotekos kiemas, Vilnius
•    Gegužės 27d. klubas „Ramybė“, Palanga