Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Berlyno gatvės maistas Vilniuje

2016-12-19
Paskelbk savo straipsnį

Pirmosios dešros (dešrelės) datuojamas šumerų kultūroje, Mesopotamijoje (dabartinė Irako teritorija) maždaug 3000 metų prieš Kristų, Kinijoje minimos apie 580 metais, o Graikijoje - maždaug 550 metais prieš Kristų. Tikrasis dešrelių kūrėjas yra nugrimzdęs praeities labirintuose, ir mes galime tik spėlioti, kas jį tuomet įkvėpė sukurti kulinarinį šedevrą, kuris šiandien vienas populiariausių mėsos gaminių pasaulyje ir be kurio neįsivaizduojamas net daugelio tautų kulinarinis paveldas!

Vokietija stipriai išvystė dešrų ir dešrelių kultūrą, kurios greitai ir taikliai užpildė ne tik namų ir restoranų virtuves, bet ir miestų gatvės maisto nišą. Visai nekeista, o greičiau ilgai laukta, kad pagliau Lietuvos street food (gatvės maisto) padangėje atidaryta vokiškos dvasios užkandinė!

Berlynas garsėja kokybško greito maisto koncepcijomis, o lietuvaičiai dažnai daro 100 km. lanką pro šį miestą vien tik užkasti kokybiškų ir skanių kebabų! Beje, būtent Vokietijoje buvo sugalvota kebabą pateikti lavaše ar pitoje! Šiandien lanką galima sukti į „Berlin’o Bistro“ greito vokiško maisto užkandinę, kur paragausite išties kokybiško, pagal visas vokiškas tradicijas pagaminto gatvės maisto:  vokiškos dešrelės – currywurst, bratwurst bei Berlin-rosted (kurios yra naujiena net pačioje Vokietijoje) bei garsiųjų kababų ir falafelių lavaše ar su pita. Dešreles, kebabo mėsa bei falafeliai atkeliauja į „Berlin'o Bistro“ tiesiai iš Vokietijos tiekėjų (ne paslaptis, kad tai tampa gana dažna praktika lietuviškose maitinimo įstaigose, siekiančiose kokybiškų žaliavų). Tiesa - vietoje kepama pita, lavašas, šviežiai gamini padažai. Patiekalų gamyboje naudojamos šviežios daržovės ir net gruzdintos bulvytės yra ne šaldytos, o šviežiai supjaustomos ir tik tada skrudinamos aliejuje.

Tvarka bei geras maistas – svarbiausia, ko galite tikėtis “Berlin'o Bistro”. Daugiausia dėmesio tarp lankytojų sulaukia dešrelės, bulvytės bei kebabas pitoje – būtina paragauti, nes 100 km spinduliu tikrai nerasite vokiško greito maisto, kuris yra pagamintas pagal vokiškas tradicijas. Taip pat tai vienintelė vieta, kurioje gausite berlynietiškų dešrelių, kurių skonis tikrai nesiskirs nuo tų, kurias ragavote Berlyno gatvėse. Beje - gerame greito maisto patiekale visi ingredientai yra sultingi, pilni skonio ir papildo vienas kitą – būtent taip čia ir gaminamas maistas!

Vienu metu Vilniaus Berlin'o Bistro priims 45 asmenų, o esant reikalui ir poreikiui bistro vieta bei salė gali tapti neformalia erdve jūsų šventei, o meniu prisitaikys prie užsakovo norų.