Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Belgijos miestas rengia vegetariškas dienas

2009-05-31
Paskelbk savo straipsnį

Pasak JTO organizacijos, gyvulininkystės sferoje sukuriama apie penktadalį šiltnamio efektą sukeliančių dujų, todėl viename Belgijos mieste nuspręsta imtis priemonių. Vieną kartą per savaitę Ghent miesto gyventojai valgys vegetariškus patiekalus.

Matyt įtakos čia turi dėsnis: „Jei daug mažų žmonių visame pasaulyje žengtų daug mažų žingsnelių, pasaulis pamažu pasikeistų.“ Taigi valdininkai, o taip pat ir politikai nusprendė parodyti pavyzdį ir prisidėti prie aplinkos tausojimo, o taip pat tokiu būdu mažinti nutukimą. Vieną kartą per savaitę valstybinėse kavinėse bei valgyklose žmonės galės rinktis vien iš vegetariškų patiekalų. Tuo tarpu moksleiviai jau nuo rudens galės išsirinkti, kurią dieną nori valgyti vegetariškus patiekalus.

Buvo atspausdinta bei išplatinta apie 90 tūkstančių vegetarų gatvių žemėlapių su pažymėtomis vietomis, restoranais, kavinėmis, kuriose galima rasti vegetariškų patiekalų.

Klausimas dėl mėsos vartojimo buvo iškeltas gruodį, per tarptautinį aukščiausio lygio JTO susirinkimą, kuriame buvo diskutuojama apie visuotinį atšilimą. Buvo paskelbta, kad mėsos gamyba – pagrindinė šiltnamio efekto priežastis. Pavyzdžiui, vienam 150 gramų mėsainiui pagaminti prireikia apie 2400 litrų gėlo vandens, o 150 gramų sojų varškės – beveik 4,5 karto mažiau. Daktaras Rajendra Pachauris, Jungtinių Tautų Tarpvyriausybinės klimato kaitos grupės pirmininkas, paragino valgyti mažiau mėsos.

Amerikiečiai jau prieš kelis mėnesius buvo raginami prezidento B.Obamos pirmadieniai atsisakyti mėsos. Galbūt JAV ir Belgijos pavyzdžiu paseks ir kitos valstybės.

Elena Germanovič
Šaltinis: onet.pl; news.bbc.co.uk
Nuotraukos: corbis.com
Meniu.lt informacija