Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Barui „Prie parlamento“ – Vilniaus valdžios smūgis

2011-09-01
Paskelbk savo straipsnį

Po atostogų į darbą grįžusi Vilniaus miesto taryba ėmėsi ribojimų verslui. Barui „Prie parlamento“ licencija prekiauti alkoholiu apribota iki 24 val. vakaro.

Sprendimą taryba priėmė po ilgos diskusijos. Sprendimas apriboti baro darbo laiką iki vidurnakčio priimtas kaip kompromisinis, mat iš pradžių siūlyta alkoholiu jam leisti prekiauti tik iki 22 val. To prašė baro kaimynyste nesidžiaugiantys gyventojai.

„Gyvenu virš 500 kv. m. triukšmo zonos. Rūkančiųjų dūmai veržiasi pro mano buto langus. Kiek kviečiau pareigūnus, jie visada nustatydavo, kad triukšmo normos yra viršijamos. Noriu pabrėžti, kad gyventojai barui veikti sutikimo niekada nedavė. Licencijos perduodamos paveldėjimo būdu: vienas baras užsidaro, kitas nauju pavadinimu pradeda dirbti su ankstesniojo licencija alkoholio prekybai“, - iš tarybų salės tribūnos kalbėjo gyventoja.

Išklausiusi gyventojos pasisakymą miesto taryba nusprendė balsuoti dėl trijų variantų: „Prie parlamento“ licenciją prekiauti alkoholiu riboti iki 22 val., iki 24 val. arba palikti taip, kaip yra dabar – be apribojimų.

Darbo partijos frakcijos nario nuomone derėtų atsižvelgti ne tik į gyventojų pageidavimus, bet ir verslo interesus. „Drastiški ribojimai galėtų sukurti precedentą, kad ims skųstis ir Pilies, ir Vokiečių gatvių gyventojai“, - svarstė Š.Birutis.

Socialdemokratų atstovas teigė, jog licencijų ribojimai galutinai numarins Gedimino prospektą. „Jei gyventojas nori gyventi centre, turi taikstytis su tam tikrais to trūkumais. Triukšmas gal ir nelabai smagu, bet gyvenimo senamiestyje patogumai, komfortas turi savo kainą“, - aiškino R.Adomavičius.

Verslo interesus ėmėsi ginti Lenkų rinkimų akcijos atstovas: „Kaip mes konkuruosime su Talinu ir Ryga? Kiek esu buvęs Europos miestuose, senamiestyje visada pilna žmonių, gatvės sausakimšos ir gyventojai su tuo susitaiko.“ 
Posėdžiui vadovavęs meras Artūras Zuokas tarybos narius skatino rinktis kompromisinį variantą – prekybą alkoholiu barui riboti nuo vidurnakčio. „Verslas turi ieškoti kompromisų su gyventojais. Tai būtų drausminanti priemonė“, - kalbėjo A.Zuokas.

Tarybos nariai balsavimo metu palaikė mero siūlymą. Baro „Prie parlamento“ šeimininkas verslininkas Audrius Janušauskas tarybos sprendimą žada skųsti teismui: „Mes ir taip dirbame iki 24 val. Vadinasi, šis sprendimas galioja naktiniam klubui, kurio atidarymo dar nebuvo, todėl iš jo joks triukšmas tikrai nesklido.“

Meniu.lt ir Diena.lt informacija
Nuotrauka: inmagine.com
2011 09 01