Balandžio 20-ąją bus įvardinti geriausi restoranai pasaulyje

Balandžio 20-ąją bus įvardinti geriausi restoranai pasaulyje

„S.Pellegrino 50 geriausių pasaulio restoranų“ („The S.Pellegrino World's 50 Best Restaurants“) rinkimai jau seniai tapo prestižiškiausiais šios srities apdovanojimais. Pirmą kartą paskelbti 2002-aisiais žurnale „Restaurants magazine“, rinkimai tapo gražia kasmetine tradicija.

Dėl nesibaigiančių diskusijų ir prieštaringų geriausius iš geriausių renkančių žmonių nuomonių ši apdovanojimų ceremonija yra labai populiari įvairiose pasaulio šalyse.

Geriausius restoranus išrenka „Nespresso World's 50 Best Academy“ komisija, kurią sudaro žinomi maisto kritikai, gurmanai, specialistai, leidėjai bei komentatoriai, atstovaujantys skirtingiems pasaulio regionams. Iš skirtingų šalių narių sudaryta komisija garantuoja objektyvų vertinimą ir konkurso rezultatų nešališkumą.

Šiuo metu geriausių restoranų rinkimai – vienas pagrindinių žiniasklaidoje aptarinėjamų įvykių. Galima spėti, kad balandžio 20 d. geriausiųjų šventėje, kuri vyks Londone, išvysime ne vieną garsų virtuvės šefą. Iškilmingos ceremonijos metu už gyvenimo pasiekimus bus apdovanotas vienas virtuvės meistras. Praėjusiais metais apdovanojimas atiteko legendiniam italų šefui Gualtiero Marchesi.

Prieš sudarant geriausiųjų sąrašą, pasaulis padalijamas į 26 regionus. Kiekvienam regionui skiriamas pagrindinis teisėjas su savo komanda. Jie sprendžia, kurios maitinimo įstaigos galėtų pretenduoti į geriausiųjų sąrašą. JAV ir Kanada buvo padalinta į 3 regionus, nors praėjusiais metais priklausė vienam. Pietryčių Azija buvo padalinta į 2 regionus – Šiaurės ir Pietų. Kadangi Japonija išsiskiria puikių restoranų gausa, ji sudaro vieną regioną. Tačiau Kinija ir Korėja sujungta į vieną.

Kiekvienas teisėjas turi 5 balsus, tačiau tik 3 gali atiduoti savo regione esantiems restoranams. Teisėjas restoranui gali atiduoti savo balsą tik tuomet, jei jame lankėsi per pastaruosius pusantrų metų. Tiesa, teisėjas negali atiduoti balso savo restoranui, jei jis yra jo regione.

Parengta pagal www.theworlds 50best.com
Nuotrauka: corbis.com

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną