Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Balandžio 11-13 d. Vilnius taps kavos sostine

2014-04-08
Paskelbk savo straipsnį
 Šis renginys bus tarptautinis, o Vilnius taps Baltijos šalių kavos sostine. Be Lietuvos kavos ruošėjų, čempionatuose rungsis ir svečių teisėmis dalyvaus baristos iš Latvijos, Estijos, Baltarusijos. Kaip sako Europos ypatingos kavos asociacijos atstovai Lietuvoje Darius Vėželis ir Violeta Masteikienė, susidomėjimas kavos kultūra auga ne tik mūsų šalyje, tačiau ne visur baristos turi galimybių išbandyti save ir tobulinti savo meistriškumą. Džiugu, kad Lietuva tampa ta šalimi, kur renkasi geriausi, dalijamasi naujausiomis žiniomis ir tendencijomis.

Bėgant metams renginys labai išaugo, tačiau pagrindiniai šventės akcentai lieka tie patys, pasakoja organizatoriai: tradiciškai vyks Kavos ruošimo čempionatas, Piešimo pieno puta čempionatas ir Kavos ragavimo čempionatas. Nugalėtojai laimės kelialapius į pasaulinius čempionatus, vyksiančius Italijoje ir Australijoje.

 Renginio metu lankytojai galės nemokamai paragauti įvairių kavų, sužinoti apie skirtingus jos paruošimo būdus, atviruose seminaruose išmoks pasigaminti kavos gėrimų. Išskirtinai šiai kavos fiestai renginio rėmėjas – kava „Melitta Montana“ – prekybos ir laisvalaikio centre „Panorama“ atidarys kavos barą, kuris veiks visomis renginio dienomis. Tačiau dar prieš šventę – balandžio 7 - 10 dienoms nuo 12 val. iki 13.30 val. ir nuo 17 val. iki 19 val. kavos mėgėjai kviečiami pasivaišinti nemokama kava. Įvairiais skirtingais būdais (Chemex, Aero press, Syphon, French press, Cold brew ir kitais) šviežiai skrudintą, išskirtinę kavą ruoš tik renginio metu veiksiantis „Vero Cafe Brew baras“.

Lankytojų laukia išskirtinė kavos mugė, paskaitos, kavos filmų peržiūra ir paveikslo iš kavos pupelių kūrimas. Kasmet kavos kultūros dienų renginius aplanko daugiau nei 20 000 žmonių, vertinančių ir galinčių sau leisti geresnę kavos ir gyvenimo kokybę.