Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Baigėsi Kavos kultūros dienos 2012, bet ne aistra kavai

2012-01-31
Paskelbk savo straipsnį

Kavos kultūros dienos, organizuojamos nuo 2002 metų,  kasmet apjungia geriausių Lietuvos baristų rinkimus ir kavos šventę, pritraukiančią minias kavos mėgėjų ir verslo atstovų.
Geriausio Kavos ruošėjo rinkimai

Kavos ruošimo čempionatas yra renginio ašis, kurį organizuoja Lietuvos Ypatingos Kavos Asociacija. Konkursas rengiamas pagal griežtas tarptautines taisykles, o jų vykdymą prižiūri Europos Ypatingos kavos asociacija (SCAE) ir Pasaulio Barmenų konkursas (WBC). Dalyvių pasirodymus vertina tarptautinė 14 teisėjų komisija.
Iš 17-kos geriausių ir drąsiausių baristų kelialapį atstovauti Lietuvai Pasaulio Kavos ruošimo čempionate laimėjo Mindaugas Ryškus, dirbantis „King Coffee Service“ įmonėje.  Mindaugas laimę bandė jau ketvirtą kartą ir pernai buvo tik per žingsnį nuo sėkmės.

Šiemet vyko ir jau III-asis Piešimo pieno puta (Latte Art) čempionatas. Jį nugalėjo, jau antrą kartą  įrodęs, kad Lietuvoje nėra jam lygių,  Seivijus Matiejūnas, pastaruosius keletą metų dirbantis Airijoje.

 „Čempionatus organizuojame ne tik tam, kad norime išsirinkti geriausią, ar rūpi sužinoti mūsų baristų pasiruošimą. Dalyvaudami tarptautiniuose turnyruose, bendraudami su patyrusiais teisėjais, baristos pasisemia neįkainojamos patirties, kad kavos mėgėjai galėtų mėgautis tik gera kava, – sako Europos Ypatingos kavos asociacijos koordinatorius (SCAE) Lietuvoje Darius Vėželis. – Džiaugiamės, kad tiek daug žmonių šiemet stebėjo konkursus.  Tai puiki galimybė vartotojams susipažinti su baristos darbu, išmokti pažinti gerą kavą, pamatyti, kaip kava turi būti ruošiama ir patiekiama, kad vėliau kavos pardavimo vietose galėtų reikalauti geriausios kokybės.“

Šiemet organizatoriai didžiuojasi, kad pavyko į Lietuvą prisivilioti įspūdingų kavos pasaulio asmenybių. Geriausi Brazilijos, Islandijos, Belgijos, Amerikos ir kitų šalių kavos žinovai vertino mūsų baristas  ir negailėjo jiems patarimų.

Kavos mėgėjų klubas – „Kavariumas“

Renginio organizatoriai Kavos kultūros dienas kasmet praturtina naujais projektais. Šiemet didelio pasisekimo sulaukė išskirtinės kavos mėgėjų klubas „Kavariumas“. Jo autorė Violeta Masteikienė pastebi, kad: „mėgavimas procesu, kavos pupelių pasirinkimas, susimalimas, užsiplikymas į „tikrą” puodelį – tai mieli ritualai, kuriems pradeda stigti laiko. Todėl pakvietėm žmones sustoti ir pasimėgauti tikrai ypatinga kava, vadovaujantis principu – kava lėtai.“ Norinčių lėtai paragauti kavų iš Gvatemalos, Kenijos, Nikaragvos, Indonezijos, Meksikos buvo labai daug, tad  „Kavariumo“ fundatorės –  įmonės „Kavos bankas“, importuojančios kavą iš įvairiausių pasaulio kampelių, atstovai turėjo suktis greitai. Išragauta šimtai puodelių įvairių gėrimų, apie kiekvieną jų papasakota, pristatyti įvairūs ruošimo būdai.


„Kavariumas“ savo veiklos kartu su renginiu tikrai nebaigė, – sako V. Masteikienė. – Žmonių susidomėjimo paskatinti, nutarėme ir metų eigoje kviesti žmones, neabejingus kavai, į naujus susitikimus.“

Kvapni kavos šventė – vieta paragauti ir sužinoti
Kita renginio naujovė – itin aukštos kokybės nemokamos paskaitos ir seminarai. Garsių lektorių pasiklausyti rinkosi pilnos salės. Organizatoriai neatmeta galimybės, kad greitu metu internete bus galima išvysti paskaitas apie geriausias pasaulio kavas ir gėrimų gamybą.
Džiugino nauja renginio kokybė: lankytojų, ir dalyvių gausa, vienų žingeidumas, kitų pasiruošimas. Šventės globėjai kavos „Paulig“ atstovai nesiskundė, kad abi dienas teko dirbti neplanuotus viršvalandžius: prekybos ir pramogų centro „Ozas“ lankytojai norėjo pasidomėti ir paragauti kavos net ir vėlyvais vakarais.
Geros kavos ruošėjai,  tiekėjai ir mėgėjai atsisveikino iki kitų su metų Kavos kultūros dienomis, bet ne su gera kava.

2012 m. Kavos ruošimo čempionato nugalėtojai

I vieta – Mindaugas Ryškus („King Coffee Service“)
II vieta – Ieva Kakariekaitė („Šviežia kava“)
III vieta – Tomas Chodakov („Vero Cafe“)

2012 m. Piešimo pieno puta nugalėtojai
I vieta – Seivijus Matiejūnas („Bewley's“, Airija)
II vieta – Ina Poderytė  („Vero Cafe“)
III vieta – Ramunė Bielskytė („Šviežia kava“)

„Kavos kultūros dienos“ 2012 dalyviai
Renginį pristato PPC „Ozas“, renginio globėjas „Paulig“, įrangos rėmėjas „Šviežia kava“, dalyviai: „Vero Cafe“, „Sangaida“, „Primulator“, „Kavos bankas“, „Nescafe Dolce Gusto“, „Nestle Professional“, „Miko Coffee service“, „Magija“, FJB, „Krinona“, „Pardavimo Automatai“, „Best Western“.

Kontaktai:
SCAE koordinatorius Lietuvoje Darius Vėželis
Tel.: +370 682 55855, el.paštas: darius.vezelis@gmail.com;

Kavos kultūros dienų organizatorė Violeta Masteikienė
Tel.: +370 655 04777, el.paštas: violeta@gmmagency.com