Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Augalinio maisto festivalis „Vegfest LT Kaunas“ vilios maisto naujienomis ir nuolaidomis

2017-09-14
Paskelbk savo straipsnį

Veganiški patiekalai ir pusfabrikačiai, neįprasti maisto produktai, receptų knygos, natūrali kosmetika ir sveikatingumui skirti gaminiai – tai tik dalis gėrybių, kurių bus galima įsigyti šį šeštadienį Kaune rengiamame augalinio maisto festivalyje „Vegfest LT Kaunas“. Gaminius jame pristatys daugiau nei 70 įmonių iš Lietuvos ir užsienio.

Tai bus jau ketvirtasis „Vegfest LT“ ciklo renginys – pernai rugsėjį buvo surengta „Vegfest LT“ rudeninė, o gruodį – kalėdinė mugės, o šių metų birželį – didžiausias iki šiol vykęs tokio tipo renginys – „Vegfest LT“ vasaros festivalis.

„Vegfest LT“ tikslas – populiarinti augalinę mitybą ir veganizmą. Pasak renginio sumanytojos, Jungtinėje Karalystėje gyvenančios Ventės Viteikaitės, panašūs renginiai pasaulyje organizuojami jau daugiau nei trisdešimt metų ir sulaukia gausybės lankytojų. „Pajutau, kad ir Lietuvoje jau atėjo laikas panašiems renginiams“, - sakė ji.

„Daug kam atrodo, kad veganiškas maistas blankus. Tačiau tai – visiška netiesa. Ateikite į renginį ir patys tuo įsitikinsite“,  – žadėjo V.Viteikaitė (nuotraukoje - „Rupūs miltai“ keksiukai – ne tik skanūs, bet ir labai dailūs – kepyklėlės įkūrėjas kadaise žavėjosi lietuviškais margučių raštais, o dabar kūrybines idėjas įgyvendina dekoruodamas kepinius).

Lankytojai galės paskanauti veganiškų užkandžių, karštųjų patiekalų, desertų ir gėrimų, įsigyti įvairių mėsos ir pieno produktų pakaitalų, ekologiškų prekių, literatūros apie sveiką gyvenseną, receptų knygų, virtuvės įrangos, natūralių kosmetikos ir švaros priemonių, papuošalų, aksesuarų, veganų atributikos, prekių vaikams. Bus galima paragauti maisto produktų, apie kuriuos daug kas nė nėra girdėję, pavyzdžiui, iš kviečių gaminamo seitano ar iš sojos pupelių spaudžiamos tempės, fermentuotų sveikatai itin naudingų kombučios ir redžiuvelako gėrimų ar „mėsos“ iš duonmedžio vaisiaus. Mugė vilios ir įvairiomis nuolaidomis – daug ko nusipirkti bus galima gerokai pigiau nei parduotuvėse.)

Gaminius renginyje pristatys daugiau nei 70 įmonių iš Lietuvos ir užsienio. „Bus ir tokių, kurie jau tapo nuolatiniais „vegfesto“ dalyviais, ir tų, kurie renginyje dalyvaus pirmą kartą“, – sakė mergina ir pridūrė, kad didžiausią dėmesį šį kartą skyrė vietiniams verslams – maždaug trečdalis renginio dalyvių – iš Kauno.

Renginyje veiks iniciatyvos „Vegan Friendly Lithuania“ kuruojamas infostaliukas, prie kurio bus galima nemokamai gauti įvairių lankstinukų, žurnalų, kortelių su receptais bei pasikonsultuoti su veganišką gyvenimo būdą pasirinkusiais renginio savanoriais. Renginio popietę maisto technologė Irena Žentalytė surengs augalinio maisto gaminimo pamoką, kurioje mokys kaip nesudėtingai iš sezoninių produktų pagaminti sveikų ir skanių patiekalų visai šeimai.

Renginys vyks viešbutyje „Park Inn“ nuo 10 iki 16 val., o 16 val. persikels į Vinco Kudirkos biblioteką, kur bus surengta maisto technologės Irenos Žentalytės augalinio maisto gaminimo pamoka.

Įėjimas nemokamas.
Daugiau informacijos apie renginį: https://www.facebook.com/events/439605683092316/