Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Augalinio maisto festivalis „Vegfest LT Kaunas“ pateiks staigmenų ir nuolaidų

2017-09-04
Paskelbk savo straipsnį

Kauniečiai jau nekantrauja – už kiek mažiau nei dviejų savaičių mieste bus surengta augalinio maisto šventė „Vegfest LT Kaunas“. Joje savo gaminius pristatys beveik 70 įmonių iš Lietuvos ir užsienio.

Veganizmą bei augalinę mitybą populiarinti skirtas renginys Kaune vyks pirmąjį kartą, tačiau bus jau ketvirtasis. Pernai rugsėjį Vilniuje buvo surengta „Vegfest LT“ rudeninė, gruodį - kalėdinė mugės, o šių metų birželį – didžiausias Lietuvoje vykęs panašaus tipo renginys „Vegfest LT“ vasaros festivalis. „Šių renginių sėkmė paskatino dairytis ir į kitus miestus“, – sakė renginio sumanytoja Jungtinėje Karalystėje gyvenanti Ventė Viteikaitė.

Idėją organizuoti „Vegfest LT“ mergina atsivežė iš užsienio – panašūs renginiai Vakaruose rengiami jau daugiau nei trisdešimt metų ir sutraukia daugybę lankytojų. Veganams skirti festivaliai, mugės itin populiarūs JAV, Kanadoje, Europos šalyse, Izraelyje, Australijoje, Tailande. Itin gilias tradicijas tokie renginiai turi ir Jungtinėje Karalystėje – čia jų organizuojama tiek daug, kad norint būtų galima juose lankytis kiekvieną savaitgalį. „Mano mieste – Northamptone, kuris dydžiu prilygsta Utenai, organizuojami net trys dideli renginiai per metus“, – pasakojo V.Viteikaitė.

Į renginį Kaune ji pakvietė beveik 70 įmonių, prekiausiančių veganams tinkamais gaminiais. Lankytojai galės paskanauti veganiškų užkandžių, karštųjų patiekalų, desertų ir gėrimų, paragauti įvairių mėsos ir pieno produktų pakaitalų, įsigyti ekologiškų produktų, virtuvės įrangos, literatūros apie sveiką gyvenseną ir augalinę mitybą, receptų knygų, natūralios kosmetikos, papuošalų ir aksesuarų, veganų atributikos, prekių vaikams. „Didelį dėmesį šįkart kreipėme į vietinius verslus – dalyvaus Kauno užkandinės „Doda“, „Ridikas“, „Antras aukštas“, „Žali namai“, daigų augintojai „Žali žali“, veganiškų užkandžių importuotojai „Maisto kultūra“, ekologiška kosmetika bei švaros priemonėmis prekiausiantys „Medikatus“, – vardijo organizatorė. Žinoma, pakviesta ir dalyvių iš kitų miestų bei šalių. Bus ir „vegfesto“ nuolatinių dalyvių, ir įmonių, kurios renginyje dalyvaus pirmą kartą. „Norėjau padrąsinti veganams draugiškus verslus, o visuomenei parodyti, kad būti veganu nėra sunku“, – apie "Vegfest LT" tikslus pasakojo Ventė. Pasak jos, renginys išsiskirs iš ankstesniųjų, nes bus daugybė nuolaidų, o kai kurių prekių bus galima įsigyti net triskart pigiau nei parduotuvėse.

Renginio metu veiks iniciatyvos „Vegan Friendly Lithuania“ kuruojamas infostaliukas, prie kurio bus galima nemokamai gauti įvairių lankstinukų, žurnalų, kortelių su receptais, maisto pavyzdžių bei kosmetikos mėginukų. Prie staliuko bus taip pat galima pasikonsultuoti su veganišką gyvenimo būdą pasirinkusiais renginio savanoriais.

Veganai mano, jog nedera išnaudoti kitų gyvų būtybių savo reikmėms, todėl atsisako mėsos, žuvies, jūros gėrybių, pieno produktų, kiaušinių ir netgi medaus, vengia odos ir kailio dirbinių, neina į zoologijos sodus, delfinariumus ir cirką. Toks gyvenimo būdas – pigesnis, sveikesnis, mažiau žalingas aplinkai. Net itin konservatyvia laikoma Pasaulio sveikatos organizacija pripažino augalinę mitybą kaip tinkamą visiems amžiaus tarpsniams ir apsaugančia nuo kai kurių lėtinių ligų, o mėsos gaminius priskyrė pirmosios kategorijos kancerogenams, kuriems priklauso ir asbestas, tabako gaminiai, radioaktyvieji elementai.

Veganų judėjimas gimė 1944 m. Jungtinėje Karalystėje įsteigus Veganų draugiją, tačiau labiausiai išplito atsiradus internetui. Veganizmas laikomas šiuo metu sparčiausiai pasaulyje populiarėjančiu judėjimu. Jungtinėje Karalystėje veganų skaičius per pastaruosius keletą metų išago daugiau nei dešimtį kartų ir siekia daugiau nei pusę milijono, panašus skaičius ir Vokietijoje, Italijoje, Prancūzijoje, o Izraelyje, kur veganų procentas gyventojų skaičiui – didžiausias pasaulyje, jau siekia milijoną. Kiek veganų Lietuvoje, nėra tiksliai žinoma, tačiau socialiniame tinkle „Facebook” suburta grupė “Lietuvos veganai” šiuo metu jungia beveik 21.000 narių – tai didžiausia šalies veganų platforma internete.

Į augančią veganų bendruomenę jau atkreipė dėmesį verslas – prekybos centruose atsiranda specialios veganams skirtos lentynos, o maitinimo įstaigos į meniu įtraukia vis daugiau ir įmantresnių patiekalų be gyvūninės kilmės ingredientų. „Pasirinkimo dar trūksta, tačiau permainos akivaizdžios. Dar prieš keletą metų grižus į Lietuvą ir paklausus apie veganiškus patiekalus, padavėjos tik gūžčiodavo pečiais, o dabar tie patys restoranai ir kavinės jau turi veganišką meniu“,  – džiaugėsi Ventė. Kad susidomėjimas auga, aišku ir iš „Vegfest LT“ festivalio – jei pirmajame renginyje daugiausiai dalyvavo nedideli, vieno žmogaus ar šeimos verslai, paskutiniuosiuose jau buvo ir stambių, šalies mastu žinomų įmonių.

„Vegfest LT Kaunas“ vyks rugsėjo 16 d. viešbutyje „Park Inn”. Įėjimas nemokamas.

Daugiau informacijos apie renginį: https://www.facebook.com/events/439605683092316/

Renginių ciklo „Vegfest LT“ organizatorė Ventė Viteikaitė į renginį Kaune stengėsi pakviesti kuo daugiau vietinių verslų.