Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Atstatyta "Karališka senoji kibininė" pradės veikti rugpjūtį (Vilnius)

2011-07-29
Paskelbk savo straipsnį

Praėjusių metų vasarą sudegusi "Karališka senoji kibininė" planuoja atverti duris šių metų rugpjūtį. 11,4 mln. litų sunaikinto turto ir verslo pertraukimo nuostolius gaisro metu patyrusi maitinimo įstaiga artimiausiu metu ketina baigti atstatymo darbus ir atnaujinti veiklą greitkelyje Vilnius-Kaunas esančiose patalpose.

Restoranas su vidaus įranga buvo apdraustas ir atstatymo darbai pradėti iš karto po įvykio: išvalyta gaisro vieta, atlikti pasiruošimo atstatymui darbai, pradėtos statybos. "Po gaisro patyrus žalą iškart prasidėjęs bendradarbiavimas su draudimo bendrove "Seesam Lietuva" bei projekto įgyvendinimui lėšas skolinusiu "SEB lizingu" vyko sklandžiai ir mums pavyko pasiekti visiems priimtiną susitarimą. Taigi turime galimybę greitai atsitiesti ir atkurti gaisro metu suniokotą turtą bei atnaujinti veiklą neprisiimdami naujų finansinių įsipareigojimų tokiomis sudėtingomis aplinkybėmis," – teigia UAB "Karališka kibininė" direktorė Zinaida Juškienė.

Prieš metus vykusio gaisro metu prarasto turto atstatymo nuostoliai siekė 9,2 mln. litų, restoranas taip pat patyrė 2,2 mln. litų vertinamų verslo pertraukimo nuostolių. Pastarieji apima dėl sunaikinto turto sustojus veiklai negautas įmonės pajamas ir toliau patiriamas išlaidas. "Dėl nelaimingo atsitikimo netekę turto tebepatiriame ir kai kurias nuolatines bei kintamas išlaidas: turėjome išmokėti atlyginimus darbuotojams, kreditų palūkanas, atsiskaityti su tiekėjais, sumokėti mokesčius ir kt. Iki gaisro dirbome pelningai, taigi skaičiavome ir negauto pelno nuostolius," – teigia Z. Juškienė.

Restoranas "Karališka senoji kibininė" ir jame esantis turtas priklauso statybas ir įrengimą finansavusiai SEB banko grupės bendrovei "SEB lizingas", po gaisro pagal draudimo sutartį tapusiai naudos gavėja. "Dėl sudegusių patalpų ir įrangos įmonė neteko apie 45 proc. bendros apyvartos. Taigi buvo peržiūrėta šio projekto finansavimo sutartis, o lizingo įmokų grąžinimas buvo nukeltas į laikotarpį, kai maitinimo įstaigą valdanti bendrovė atkurs dėl gaisro sumažėjusią veiklos apimtį. Taip pat sutikome iš draudimo bendrovės gaunamą draudimo sumą skirti įmonės veiklos atkūrimui," – sako SEB banko prezidento pavaduotojas ir Verslo bankininkystės tarnybos direktorius Aivaras Čičelis.

Planuojama, kad restorane nuo vasaros pabaigos dirbs 60 darbuotojų. Didžiąją dalį iki gaisro dirbusių žmonių įmonei pavyko išsaugoti kompensuojant darbo užmokestį iš draudimo išmokų dėl verslo pertraukimo. "Karališkos senosios kibininės" savininkai tikisi atgaivinti iki gaisro buvusį maitinimo įstaigos populiarumą ir pelningumą.

Maitinimo įstaigą apdraudusios draudimo bendrovės "Seesam Lietuva" Žalų departamento vadovas Nerijus Jegerskas teigia, kad sudarant sutartį buvo tinkamai įvertinta draudimo rizika ir galimos nelaimės mastas, todėl ši žala draudimo bendrovės stabilumui įtakos neturės. "Paprastai tokios didelės rizikos yra perdraudžiamos ir nei šis, nei kiti bendrovės klientai šios išmokos naštos tikrai nepajus. Perdraudimu pasidalinant didelių žalų išmokas, užtikrinamas draudimo bendrovės finansinis stabilumas."

Kontaktinis (-iai) asmuo (-enys):
Augustė Sturlytė
UAB "Prime Partner"
+370 5 2107232
auguste@primepartner.lt