Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Atskleista, kaip Londono Bakingamo rūmų darbuotojai ruošiasi princo Williamo vestuvėms

2011-04-01
Paskelbk savo straipsnį

Didžiosios Britanijos karališkųjų Bakingamo rūmų personalas jau ruošiasi kitą mėnesį įvyksiančioms princo Williamo vestuvėms ir mėgina iš anksto numatyti galimus svečių poreikius bei patarnautojų laukiantį darbą, kad šventė praeitų be priekaištų.

Visi karalienės Elizabeth II Londono rezidencijos darbuotojai nuo virėjų iki priėmimo organizatorių baigia ruošti planus susibūrimui, kuris bus rengiamas rūmuose po princo Williamo ir Kate Middleton tuoktuvių Vestminsterio abatijoje balandžio 29 dieną.

„Daugeliui žmonių tokia galimybė pasitaiko tik kartą gyvenime“, – sakė karalienės virtuvės šefas Markas Flanaganas. Su tokiais garsiausiais pasaulio virtuvės šefais kaip Raymondas Blancas dirbęs M.Flanaganas su 21 padėjėjo komanda turės paruošti vaišes 600 kviestinių svečių. Nors kol kas apie būsimus užkandžius ir patiekalus 43 metų M.Flanaganas nekalba, tačiau žada svečiams patiekti „geriausia, kas gaminama Britanijoje“.

Už svečių priėmimą ir aprūpinimą rūmuose atsakingas ekonomo pavaduotojas Edwardas Griffithsas sakė, kad priėmimui rezidencijoje ruošiamasi nuo lapkričio, kai tik pora paskelbė apie savo sužadėtuves. „Tai labai linksma proga, todėl pasiruošimas vyksta labai gerai“, – sakė jis.

Rūmų darbuotojai yra pripratę rengti įvairius priėmimus, kviestinius pietus ir vakarienes, kuriuose per metus dalyvauja maždaug 50 tūkst. žmonių, todėl, pasak E.Griffithso, balandžio 29 dieną dirbsianti 60-ies darbuotojų komanda yra gerai pasirengusi atlikti įvairias pareigas – nuo aprūpinimo maistu ir gėrimais iki automobilių durelių atidarymo atvykusiems svečiams.

„Kaip paprastai priėmimuose, vos atvykę svečiai bus vaišinami gėrimais, užkandžiai bus siūlomi padėkluose. Priėmime mes tieksime šampaną, vyną ir gaiviuosius gėrimus“, – sakė jis.

Vaišindamiesi užkandžiais ir gėrimais priėmimo svečiai – karališkosios šeimos nariai, artimieji, draugai ir įžymybės – turės galimybę pasigrožėti vieno įspūdingiausių pastato pasaulyje interjerais, sakė karališkosios paveikslų kolekcijos kuratorė Jennifer Scott.

„Devyniolika valstybinių salių, kurios naudojamos valstybinėmis progomis, yra persmelktos prabanga. Jos tikrai turėtų priversti žmones pagalvoti: „oho, kokie nuostabūs rūmai“, – sakė ji.

Išskirtinė priėmimo akimirka numatyta rūmų paveikslų galerijoje, kur šalia eksponuojamų per šimtmečius karališkosios šeimos sukauptų Canaletto, Rembrandto ir Rubenso bus patiektas vestuvių tortas.

„Kai tik Bakingamo rūmuose turime kokį ypatingą renginį, mes pasistengiame, kad būtų išeksponuoti garsiausių pasaulio menininkų darbai“, – sakė J.Scott. – Kai suvoki šių rūmų išskirtinumą, tai prilygsta stebuklui, pajunti istorijos tėkmę.“
"Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama."
Nuotraukos: „Reuters“/„Scanpix“