Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Atsikratyti svorio dėvint mėlynus akinius

2010-07-07
Paskelbk savo straipsnį

Japonų specialistai tikina, jog akiniai su mėlynos spalvos stiklais mažina apetitą ir juos galima naudoti kaip priemonę kovojant su viršsvoriu.

Vienos spalvos skatina apetitą, kitos – priešingai, jį atgrąsina. Gerai pasaulyje žinomi greitojo maisto restoranų tinklai savo logotipuose naudoja raudonos ir geltonos spalvų derinius. Šie atspalviai skleidžia šilumą ir vilioja alkanus lankytojus.

Išmoningieji japonų mokslininkai taip pat pasitelkė spalvų psichologija. Jie sukūrė specialius mėlynos spalvos akinius, kuriuos dėvint tirpsta kilogramai. Naujieji akiniai, tvirtina japonai, gali padėti suliesėti.

Maistą juntame ne tik skonio receptoriais. Spalvos taip pat veikia žmogaus psichiką. Patiekalas gali būti labai skanus, tačiau jei jis nepatraukliai atrodys, nuo jo sklis keistas kvapas, mes tikrai neskubėsime jo dėti į burną. Spalvos taip pat daro nemenką įtaką. Mėlyna spalva siejasi su ramybe, šalčiu, kartais net liūdesiu. Japonų mokslininkai tvirtina, jog žmogus, žvelgdamas į savo pietų lėkštę pro mėlynus stiklus suvalgys mažiau, nei įprastai. Pasirodo, kad žiūrint į maistą pro mėlyną stiklą jis atrodo mažiau apetitiškas. Specialistai tikina, jog būtent dėl šios priežasties (kad nepersivalgyti) nešioja akinius su mėlynais stiklais norintys atsikratyti papildomų kilogramų. Hollivudo įžymybė Johny Depp'as taip pat tokius dažnai dėvi. Kol kas specialiuosius akinius galima įsigyti tik Japonijoje. Jų vertė – 20 JAV dolerių.

Raminta Skripkaitė
Šaltinis: www.diet-blog.com
Nuotrauka: www.geekologie.com 
MENIU.LT informacija

2010 07 07