Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Atsargiai – medus gali pakenkti kūdikiams iki metų amžiaus

2010-06-19
Paskelbk savo straipsnį

Ne viena mamytė saldina gėrimus ar maistelį medumi, tačiau pasak britų mokslininkų, kūdikiams iki metų amžiaus jo duoti negalima, kadangi jose esančios bakterijos gali sukelti botulizmą...

Kūdikių botulizmas atsiranda, kai mažyliai nurija sporas. Pastarosios nėra kenksmingos suaugusio žmogaus organizmui, kadangi iš sporų neišsivysto bakterijos dėl skrandžio sulčių poveikio ir netinkamos terpės. Clostridium botulinum sporos aptinkamos beveik visur, jų dažnai būna ir meduje. Tuo tarpu kūdikio skrandyje pakankamai drėgmės, tai mažiau rūgšti terpė. Clostridium sporoms praktiškai nėra konkurencijos, ji greitai persikelia į vidurius ir pradeda gaminti toksinus. Pirminiai susirgimo simptomai pasireiškia vidurių užkietėjimu, tuo tarpu vėliau galima pastebėti kūdikio kaklo ir veido raumenų paralyžių, kuris vėliau persikelia ir į apatinę kūno dalį.

Dėl šios priežasties medikai nerekomenduoja saldinti medumi, kukurūzų sirupu ar kitais saldikliais. Taip pat vertėtų prisiminti, kad šių sporų yra nešvarumuose ir dulkėse, ant vaisių ir daržovių paviršiaus. Kūdikį reikėtų saugoti nuo šių dalykų, o prieš gaminant maistelį visada nusiplauti rankas.

Elena Germanovič
Šaltinis: squidoo.com; onet.pl
Nuotrauka: inmagine.com
MENIU.LT informacija

2010 06 19