Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Atlikti patikrinimai smulkiose naktinėse viešojo maitinimo įmonėse

2010-09-21
Paskelbk savo straipsnį

Teritorinės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos šių metų rugpjūčio mėnesį atliko tikslinius smulkių viešojo maitinimo įmonių (kavinių, barų), kuriuose nakties metu (nuo 22 val.) prekiaujama alkoholiniais gėrimais, patikrinimus visuose Lietuvos rajonuose.

„Situacija viešojo maitinimo įmonių – kavinių, barų, vykdančių veiklą nakties metu, yra prasta. Pusėje patikrintų maitinimo įstaigų nustatyti pažeidimai. Daugiausiai pažeidimų nustatyta dėl viešojo maitinimo įmonių patalpų neatitikimo teisės aktų ir net elementarių higienos reikalavimų nesilaikymo“, - tvirtina Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Veterinarijos sanitarijos ir maisto skyriaus vedėjo pavaduotoja Ramunė Baranauskienė.

Teritorinių valstybinių maisto ir veterinarijos tarnybų inspektoriams atlikus 227 įmonių patikrinimus, iš jų apie 50 % buvo nustatyta įvairių pažeidimų. Dalis patikrinimų buvo organizuojami ir tamsiu paros metu: kartu su policijos pareigūnais patikrinta 73 (32 %) viešojo maitinimo įstaigos.

Nustatyta, kad dauguma kavinių ir barų įrengta per mažo ploto patalpose, lankytojai neįleidžiami į vidų, kai kuriuose alkoholiniai gėrimai parduodami per langelius, patalpoms reikalingas remontas. Kai kuriose kavinėse alkoholiniai gėrimai buvo laikomi ant grindų, nenumatytos jų laikymo vietos, rasta produktų su pasibaigusiais tinkamumo vartoti terminais, nebuvo stalų ir prekystalių paviršių dezinfekavimo priemonių, nustatyta kitų higienos, savikontrolės ir maisto produktų ženklinimo pažeidimų.

Už nustatytus teisės aktų pažeidimus įmonėms taikytos administracinės nuobaudos: 8 atvejais sustabdyta maisto tvarkymo subjektų veikla, skirtos 32 baudos, 7 įspėjimai. Aptikus maisto produktų su pasibaigusiais tinkamumo vartoti terminais (6 atvejai), buvo surašyti sprendimai dėl produktų teikimo į rinką uždraudimo.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba įvertinus atlikto patikrinimo rezultatus, šias smulkias viešojo maitinimo įmones (kavines, barus), kuriuose nakties metu (nuo 22 val.) prekiaujama alkoholiniais gėrimais, įtraukė į padidintos rizikos įmonių sąrašus. Šiose įmonėse tiksliniai patikrinimai bus atliekami dažniau.

Apie nekokybiškas viešojo maitinimo įmonių teikiamas paslaugas, higienos būklę, vartotojus prašome skambinti nemokama skundų ir pranešimų telefono linija 8-800 40403.

Vadovaujantis mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais prekybos ir viešojo maitinimo įmonėse taisyklių nuostatomis, mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais gali verstis tik tos viešojo maitinimo įmonės, kurios turi galiojančias savivaldybės vykdomosios institucijos išduotas licencijas verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais.


VMVT informacija