Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

„Astorija Brasserie“ – klasika keičia moderną

2017-07-06
Paskelbk savo straipsnį

Paprastumas ir klasika, tai raktiniai, koncepciją ir pavadinimą, atnaujinusio „Astorija Brasserie“ kodai. Tikros, klasikinės Prancūziškos  virtuvės vieta tapo demokratiškesne ir atviresne, kur aukščiausios kokybės maistas pateikiamas paprasčiau ir kasdieniškiau. Naminis, tikras, iš istorinių kulinarijos vadovėlių – nuo klasikinių varlių šlaunelių ir austrių iki jautienos didkepsnio - klasika sėkmingai pakeitė modernios virtuvės įmantrybes.

Įmantrumo restoranas atsisakė pirimiausiai pradėdamas pavadinimu. Senasis, „Brasserie de Verres en Vers“ buvęs sunkiai įsimenamas ir ne visiems suprantama reikšme, transformavosi į „Astorija Brasserie“. Žinoma, pavadinimas - tik pradžia. Virtuvės šefas Gediminas Andriuškevičius restorano receptūrose grįžo prie istorinės klasikos. Prancūzų virtuvė ypatinga tuo, jog iš pirmo žvilgsnio patiekalai gali pasirodyti gana paprasti, tačiau jiems paruošti reikalingos tikros, aukštosios virtuvės žinios ir ypatingas meistriškumas. Dažnai vien padažas gaminamas ilgiau nei parą. Pavyzdžiui autentiškasis rudasis, padažas prie restorane esančio, veršio žandelių, skrudintos čiobrialiaukės su trintomis bulvėmis ir kreminiu briedžiukų padažu, patiekalo  gaminamas 48 valandas! Patys veršio žandeliai - 18 val.

Restoranas savo atmosfera, interjeru ir vaizdu pro langus tartum nukels Jus į Paryžiaus senamiestį su liberaliais gatvės restoranais, kur ne tik galėsite mėgautis gurmaniškais patiekalais, gyvenimo šurmuliu, bet jaustis jaukiai ir paprasta, įsipilti vyno, kol padavėjas bus užimtas, pasišnekučiuoti su kaimyninio staliuko svečiais… Vynų kortoje siūlomas platus pagrindinių Prancūzijos vyno regionų vynų pasirinkimas. Restorano someljė, ypatingų gėrimų gerbėjams gerai žinoma, Jolanta Smičienė parenka geriausiai prie patiekalų tinančius prancūziškus vynus. Taip, restoranas čia į kompromisus nesileidžia - gėrimų lentynose tik prancūziški vardai.

Sezoniniai produktai
„Astorija Brasserie“ meniu atnaujina du kartus per metus. Naujus patiekalus visuomet įtakoja sezoniškumas. Vasaros meniu - lengvesnis, jame vyrauja žali atspalviai. Ragaukite baltųjų paltusų filė su bulvėmis patiekiama su artišokais ir špinatais, slėgtą ir kepsninėje iškeptą kiaulienos šoninę – su pupomis, keptas jūsų šukutes skaninamas keptais porais, keptas ančių kepenėlės su žaliaisiais šparagais, 64 laipsnių temperatūroje valandą virtą kiaušinį su vėsia špinatų tyre.

Sezoninis meniu vyrauja ir restorano siūlomuose dienos pietuose.