Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Artėjant savaitgaliui - viskas apie afrodiziakus

2010-11-11
Paskelbk savo straipsnį

Afrodiziakais įvairūs produktai laikomi dėl jų tiesioginio poveikio savijautai arba dėl jų išvaizdos, tekstūros ar aromato

Afrodiziakai – įvairios priemonės, skatinančios lytinį potraukį ir aktyvumą, potenciją. Moksliškai iki šiol nėra įrodytas vienareikšmis įvairių produktų afrodiziakinis poveikis. Tačiau neabejotina, jog afrodiziakas tai maistas, kuris daro teigiamą įtaką sveikatai, organizmo tonusui, skatina kraujotaką.

Kaip afrodiziakas, visiems pažįstamos įvairios jūros gėrybės, o ypač austrės. Šiuose moliuskuose gausu cinko, pagerinančio viso organizmo fizinę būklę. Būdamas būtinu elementu normaliai lytinių liaukų ir vyriškų hormonų veiklai cinkas geriau pasisavinamas iš gyvūninių maisto produktų nei augalinių. Nenuostabu, jog produktai, kuriuose gausu cinko, natūraliai sukelia padidėjusį seksualinį aktyvumą. Mitas ar tiesa neaišku, bet pasakojama, kad garsusis meilužis Kazanova pusryčiams suvalgydavo 50 žalių austrių.

Morkos, kiaušiniai, menkių kepenėlės turi daug A ir E vitaminų, taip pat teigiamai veikiančių lytines funkcijas. Vitaminas E anksčiau buvo vadinamas „vislumo vitaminu“. Jūros gėrybės bei medus išsiskiria dideliu vitamino B, reikalingo testosterono gamybai, kiekiu.

Čili pipirai, karis ir kiti aštrūs prieskoniai, skatinantys širdies plakimą, kraujo cirkuliaciją, laikomi afrodiziakas, nes vartojant šiuos prieskonius smegenys išskiria endorfinus, kurie dėl savo savybės kelti euforiją, paskatina lytini potraukį. Iš prieskonių afrodiziakinėmis savybėmis pasižymi ir petražolės, gelsvė, rozmarinas, šalavijai.

Šokoladas turi raminančių bei atpalaiduojančių medžiagų. Atsipalaidavimas + gera nuotaika = padėjęs libido.

Prie afrodiziakų taip pat priskiriami ir: porai, salierai, baklažanai, šparagai, kopūstai, salotos, paprika, morkos, garstyčios, moliūgo sėklos. Lytinį potraukį didina ir dilgėlės, iš kurių senovėje buvo taisomi meilės antpilai. Į meilės mišinių sudėtį įeina ir juodieji pipirai, kurie gerai dera su cinamonu, gvazdikėliais ir imbieru.

Jei norite, stimuliuojančio poveikio, afrodiziakas turi būti visumos detalė

Vien išvardinti produktai, net jei jų poveikiu neabejojate, nesukels norimo poveikio jei nepasirūpinsite jo patekimu. Afrodiziakai tai ne vien maistas ir gėrimai. Tai ir kvapas, ir maistas akims, ir malonumas liečiant ar klausantis. Todėl planuodami romantišką vakarienę nepamirškite pasirūpinti jaukia aplinka, sužadinančią romantiškus jausmus ar prisiminimus. Svarbu, jog paruoštas maistas estetiškai atrodytų ir dirgintų ne tik skonio receptorius bet ir uoslę. Ne paslaptis, jog kvapai vaidina svarbų vaidmenį norint sustiprinti lytinį potraukį. Paskutiniai visumos akcentai – lietimui maloni tekstūra (drabužiai, servetėlės ir t.t.) bei muzika. Jei yra galimybė pasirūpinkite, kad viskas keltų malonias, stimuliuojančias asociacijas. O taip pat prie progos galima užsiminti savo partneriui(-ei), jog vakarienei pateikti afrodiziakai, niekas neveikia taip gerai, kaip savitaiga.          

Didžiausias efektas pasiekiamas, kai vakarienė gaminama kartu su partneriu ir jau prieš pateikiant pagrindinį patiekalą Jūs galite ragauti prieskonius, skirtingus ingredientus. Veikla kartu, pikantiški skoniai ir kvapai, šiluma virtuvėje...su tokiu deriniu galite ir neištverti iki pagrindinio patiekalo.  

Kodėl bulvė anksčiau laikyta stipriu afrodiziaku?

Kai kurie produktai afrodiziakais buvo laikomi visų pirma dėl asociacijų, kuriuos jie sukeldavo. Šokoladas, vanilė, migdolai, austrės, kava, medus, kažkada buvę egzotiški bei brangūs produktai. Šiuos produktus vartodavo turtingieji, o kad valdžia didžiausias afrodiziakas – niekam ne paslaptis.

Netgi bulvės, kažkada laikytos afrodiziaku, nes buvo egzotiškas ir retas produktas. Tuo tarpu Indų Kamasutroje rašoma, kad prieš mylintis reikėtų pavalgyti iš ryžių pagamintą patiekalą. Prancūzijos karalius Henrikas IV, pagarsėjęs meilės nuotykiais, kas rytą išgerdavo stikliuką konjako, skiesto su kiaušinio tryniu. Keltai, savo ruožtu, potencijai didinti gėrė alų su tryniu. Z. Froidas buvo įsitikinęs, kad patys veiksmingiausi lytinio potraukio stimuliatoriai yra ruginė duona, moliūgo sėklos, džiovinti vaisiai, dilgėlės, grybai.

Tad jei esate įsitikinęs, kad kažkuris produktas veikia, kaip afrodiziakas, nieks nepanaikins jo poveikio. Svarbiausios afrodiziakų veikliosios medžiagos – galvoje, tai Jūsų mintys, sugebėjimas fantazuoti ir nusiteikimas.

MENIU.LT informacija
Parengė: Ieva Malaiškaitė
Nuotraukos: inmagine.com

2010 11 11