Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Arbatos ir pieno maišyti nerekomenduojama

2011-04-26
Paskelbk savo straipsnį

Arbatos su pienu gėrimo tradicijos giliai įsišaknijo Anglijoje, tačiau ir kai kurie mūsų tautiečiai arbatą mėgsta balinti pienu. Anot Indijos mokslininko, Devajit Borthakur iš „Tea Research Association“ pieno ir arbatos nereikėtų maišyti, kadangi abudu gėrimai praranda savo naudingąsias savybes.

Taip atsitinka dėl to, kad pieno baltymai sąveikauja su arbatos teaflavinais, to pasekoje atsiranda junginiai, kurių žmogaus organizmas negali pasisavinti. Tokiu būdu piene mažėja baltymų, o arbatoje – antioksidantų kiekis. Mokslininkas teigia, kad dabar galima lengvai paaiškinti, kodėl britai, vartojantys labai daug arbatos, nejaučia jokios naudos.

Norintiems sulieknėti reikėtų gerti arbatą be pieno

Ypač juodosios arbatos vartojimas (be pieno) gali sumažinti su maistu gaunamų riebalų pasisavinimą, tačiau batinta arbata tikrai nepadės numesti svorio.

Šiuo metu Indijos mokslininkai stengiasi sukurti arbatos veislę su padidintu antioksidantų kiekiu, kol to padaryti nepavyko, arbatos mėgėjams patariama arbatą gerti be pieno ir tuo labiau, be grietinėlės.

Elena Germanovič
Šaltinis: dnaindia.com
Nuotraukos: inmagine.com
MENIU.LT informacija

2011 04 26