Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Ar žinojote, jog galite valgyti savo kosmetiką? III dalis

2011-04-08
Paskelbk savo straipsnį

Meniu.lt portale jau tradicine tampa tema – kosmetika, kurios gamybai produktus galima rasti virtuvės spintelėje ar šaldytuve. Šį kartą tiek moterims, tiek vyrams aktuali tema.

Kam dėl slenkančių plaukų ir vis ryškėjančios plikės neskauda galvos? Kosmetikos ir farmacinėms kompanijoms siūlančioms vieną už kitą geresnius produktus padedančius atsigauti „augmenijai“. Jei jau norisi išbandyti panacėją, kodėl gi ne senelių receptą?

Vyresnės ar į „natūralumą persimetusios“ kirpėjos pastebėjusios slenkančius plaukus pasiūlys čili antpilą, kaip veiksmingiausią priemonę, skatinančią plaukų augimą. Taigi pirmyn į virtuvę ir...į barą. Šio antpilo gamybai prireiks 5-6 aitriųjų pipirų ir butelio degtinės. Į kelias dalis perpjautus čili degtinėje reikia laikyti savaitę. Išplovus galvą antpilas įtrinamas į plaukų šaknis, jei antpilas graužia odą galima jį kiek praskiesti vandeniu. Neišsigąskite antpilui pradėjus šildyti galvos odą, būtent toks jo veikimo principas. Stimuliuojant galvos odą į plaukų svogūnėlius priteka daugiau kraujo, plaukai pradeda greičiau augti. Dėl antpilo sudedamųjų dalių saugokitės, kad jis nepatektų į akis, išsitrynę galvą nusiplaukite rankas.

Jei pergyvenate, kad alkoholis gali išdžiovinti galvos odą galite išbandyti čili antpilą su alyvuogių aliejumi. Receptas panašus, tik supjaustyti čili pipirai vietoj degtinės užpilami alyvuogių aliejumi, taip kad būtų bent 5 cm virš čili, ir kartas nuo karto pamaišomi. Mišinį galima naudoti jau po savaitės, šaukštą aliejaus atskiedus 2 šaukšteliais vandens ar žolelių nuoviru. Mišinį užtepkite ant plaukų šaknų, apsivyniokite galvą šiltu rankšluosčiu ar kepure ir ramiai pagerkite arbatos. Aliejaus mišinukas puikiai tiks ne tik kosmetinėm procedūrom bet ir maistui gardinti.

Kai plaukų per daug

Irgi aktuali, tiesa labiau moterims, problema. Depiliacija vašku nepigus malonumas, išeitis – išsiaiškinti pagrindines kosmetinio vaško sudedamąsias dalis ir vėl – į virtuvę.

Pagrindinė ekologiško depiliacinio vaško sudedamoji dalis – cukranendrių cukrus. Naminio vaško receptas:


½ citrinos sulčių
1 stiklinė cukraus
¼ stiklinės medaus
Žiupsnelio kukurūzų krakmolo
Švarių medvilninių medžiagos juostelių
Medinės mentelės

Citrinos sultys, cukrus ir medus sumaišomas stikliniame dubenėlyje ir keletą minučių pakaitinamas mikrobangų krosnelėje, kas 20-30 sekundžių išimant ir pamaišant. Kukurūzų krakmolas reikalingas pabarstyti vietoms, kurias ruošiamasi depiliuoti, o medvilninės juostelės atstoja depiliacinies juosteles. Visa kita procedūros dalis tokia pati, kaip naudojant įprastą vašką.

Ar žinojote, jog galite valgyti savo kosmetiką? I dalis >>

Ar žinojote, jog galite valgyti savo kosmetiką? II dalis >>MENIU.LT informacija
Parengė: Ieva Malaiškaitė
Nuotrauka: inmagine.com

2011 04 08