Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Ar būtina vartoti vitaminus ir maisto papildus?

2011-02-23
Paskelbk savo straipsnį
Ne vieno mūsų virtuvėje ar vonios kambaryje galima aptikti įvairius maito papildus ar vitaminus. Vitaminas C- imunitetui stiprinti, kalcis – kaulams ir dantims, vitaminų kompleksai bendrai sveikatos būklei palaikyti ir t.t.. Rūpintis sveikata išties tapo madinga... Pašto dėžutėje aptiksite vaistinių pasiūlymus su gausybe puslapių, reklamuojančių įvairius papildus, tačiau Vokietijos mitybos ekpertai tikina, kad nevertėtų pasiduoti reklamai. Anot jų, daugumoje atvejų vartoti maisto papildų ar vitaminų visai nėra reikalo.

Vokietijoje atlikto tyrimo metu nustatyta, jog vidutiniškai dauguma žmonių su maistu gauna visus reikalingus vitaminus. Per dieną tereikia suvartoti 400 gramų vaisių ir 250 gramų daržovių. Problema kyla tuomet, kai nesilaikome sveikos gyvensenos principų ir neskiriame deramo dėmesio pilnavertei mitybai.

Padidėjęs kraujospūdis, infarktas ir kai kurių kitos ligos yra susijusios su netaisyklinga mityba, tačiau šių ligų negalima išgydyti maisto priedų pagalba. Lemiamą poveikį turi ne konkrečių elementų suvartojimas, tačiau visas mitybos racionas. Optimalaus varianto pasieksime tuomet, kai valgysime pakankamai daržovių, vaisių, pilno grūdo produktų, sumažinsime mėsos ir riebalų vartojimą. Organizmas kur kas lengviau pasisavina vitaminus ir medžiagas su maistu, tad neskubėkite gerti vitaminų ar maisto papildų – skirkite daugiau laiko savo mitybai.

Kokie vitaminų trūkumo požymiai ir iš kur jų gauti?>>

Elena Germanovič
Nuotraukos: inmagine.com
MENIU.LT informacija

2011 02 23