Apie abrikosus, „nescafe“ ir sultis... (įdomybės)

Apie abrikosus, „nescafe“ ir sultis... (įdomybės)

Abrikosai – „Viagros“ konkurentai

Abrikosai ne tik kelia vyrų potenciją, bet ir gydo nuo nevaisingumo – tokią išvadą neseniai pateikė Turkijos medikai. Be to, kasdien suvalgius 2–3 šviežius ar džiovintus abrikosų vaisius, pagerėja galvos smegenų veikla, jie stiprina kaulus ir dantis, valo kraują, gydo kepenis ir padeda nervų sistemai kovoti su stresu. Šiuose vaisiuose gausu kalio ir karotino, kurie padeda išvalyti akmenis iš inkstų, teigiamai veikia skrandžio bei žarnyno veiklą, stiprina širdies raumenį.

„Nescafe“ su ženšeniu

„Nescafe Ginseng“ – taip vadinasi naujasis gaminys, kurį „Nestle“ kompanija pasiūlė kavos mėgėjams. Pasak gamintojų, naujoji kava organizmui yra naudingesnė. „Nescafe Ginseng“ – tai kava su ženšenio ekstraktu, supilstyta į pakelius, todėl kavą tereikia užpilti karštu vandeniu. Vienoje pakuotėje yra 10 kavos pakelių ir kavos šaukštelis. Įdomu tai, kad Italijos prekybos centruose „Nescafe Ginseng“ kainuoja 2,79 eurus už pakuotę, o už tokią vieną pakuotę „eBay“ svetainės aukcione prašoma 7 JAV dolerių.

Sultys ilgiau išsilaiko pakeliuose su aliuminio folija

Ispanai nusprendė patikrinti keturias skirtingas pakuotes, į kurias pilstomos sultys. Kaip pavyzdį jie pasirinko mandarinų sultis ir tyrė, kuri pakuotė geriausiai išlaiko sulčių savybes. Tyrėjai analizavo vitamino C kiekį, sulčių spalvos intensyvumą bei šviežumą ir pašalinių kvapų nebuvimą. Tyrimai parodė, jog vadinamuose „tetra pak“ pakeliuose, kurie iš vidaus padengti storu aliuminio folijos sluoksniu, minėtos savybės išlaikomos daugiau nei 90 dienų, tuo tarpu pakeliuose, kurių vidus padengtas polietileno plėvele – tik apie 54 dienas. Tyrėjai sako, jog vaisių sultys ir gėrimai gamybos ir laikymo metu turi būti griežtai kontroliuojami, kad nebūtų klaidingai užrašomos pagaminimo datos.

Pagal įvairią interneto spaudą parengė Jolanta Kahveci
Nuotraukos: ladybirds.files.wordpress.com; www.foodmag.com.au; global-b2b-network.com
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną