Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Antroji veganų mugė „Vegfest LT“ – jau gruodį

2016-10-23
Paskelbk savo straipsnį

„Būti veganu tampa vis lengviau“, - tikino Ventė. Parduoduvėse jau nesunku rasti veganams skirto maisto, įvairiuose miestuose atsidaro veganiški ir vegetariški restoranai  - vien Vilniuje šiuo metu veikia trys veganiškos užkandinės, netrukus duris atidarys prabangus restoranas, veikia kelios veganiškos kepyklėlės, vienintelis pasaulyje veganiškų varškės sūrelių cechas. „Dar prieš porą metų sugrįžus į Lietuvą ir paklausus apie veganiškus pasirinkimus, pardavėjos tik gūžčiodavo pečiais, o dabar tie patys restoranai ir kavinės jau turi veganiškus meniu“, - apie sparčius pokyčius maitinimo srityje pasakojo Ventė.

Veganų mugės, festivaliai pasaulyje rengiami jau daugiau nei trisdešimt metų. Ypač daug veganams skirtų renginių organizuojama Vakarų Europos šalyse, JAV, Kanadoje, Australijoje, Izraelyje, Rusijoje. Jie – labai populiarūs ir sutraukia tūkstančius žmonių. Pernai Londono veganų festivalyje pirmą kartą apsilankiusi mergina prisiminė, kad norinčiųjų pakliūti į vidų buvo tiek daug, kad teko daugiau nei valandą stovėti eilėje. „Jungtinėje karalystėje, kur šiuo metu gyvenu, rengiama daugiau nei šimtas veganams skirtų renginių per metus“, - sakė V.Viteikaitė. Nemažai jų organizuojama ir Lenkijoje, o Varšuva netgi vadinama Centrinės Europos veganų rojumi. Keletą veganiškų renginių kasmet organizuoja estai – lapkritį vyksianti Talino veganų mugė bus jau šeštoji, pirmąją veganų mugę savo šalyje jau kitais metais žada organizuoti ir latviai.

Ventė jau galvoja apie pirmąjį Lietuvoje veganų festivalį, kurį rengs kitų metų vasarą atvirame ore, taip pat norėtų organizuoti nedidelį renginį Kaune. „Tačiau dabar – pats darbų įkarštis organizuojant „Vegfest LT“ kalėdinę mugę“, - neslėpė Ventė. Ji vyks gruodžio 3 d. Vilniaus viešbutyje „Novotel“. Prekybos vietų artėjančioje mugėje beveik neliko – jos vėl užsipildė itin greitai. „Kalėdinė mugė bus dar didesnė ir gausesnė nei rudeninė. Bus nemažai naujų dalyvių, o jau matytieji ruošia įvairių staigmenų“, - aiškino mergina.

Mugės lankytojai galės paragauti įvairių mėsos ir pieno produktų pakaitalų, paskanauti veganiškų užkandžių, karštųjų patiekalų, desertų, įsigyti ekologiškų produktų, literatūros apie sveiką gyvenseną ir augalinę mitybą, receptų knygų, drabužių, papuošalų ir aksesuarų, prekių vaikams, veganų atributikos. Specialų veganams skirtą meniu ruošia ir viešbučio restoranas, mugės metu jame taip pat bus surengtas gyvo garso koncertas.

„Daug kas mano, jog veganiškas maistas – blankus, tačiau tai visiška netiesa: dauguma perėję prie veganiškos mitybos, teigia, kad ėmė valgyti daug skaniau ir įvairiau nei iki tol. Ateikite į mugę ir patys tuo įsitikinsite“, - kvietė Ventė. Renginio metu veiks infostaliukas, prie kurio bus galima gauti įvairios su veganizmu ir augaline mityba susijusios informacijos, leidinukų, bukletų su receptais.

Kalėdinėje mugėje po vienu stogu susiburs didžioji dalis šalies veganiškų bei veganams draugiškų verslų. Bus ir keletas svečių iš užsienio. „Kalėdos – tai metas, kai žmonės mąsto apie nueitą kelią ir norimus pokyčius. Apsilankyti mugėje kviečiu ne tik tuos, kurie ieško sveikų produktų, bet ir tuos, kuriems reikia įkvėpimo ir palaikymo“, - drąsino Ventė.

„Vegfest LT“ kalėdinė mugė veiks nuo 10 iki 16 val. Įėjimas nemokamas.