Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Antioksidantai – ne visada naudingi (įdomu)

2010-02-22
Paskelbk savo straipsnį

Pastaraisiais metais žiniasklaidoje pasirodė nemažai straipsnių antioksidantų tema. Iki šiol buvo pabrėžiama, jog jie apsaugo nuo ligų, stabdo senėjimo procesus. Kaip žinia, yra teigiama, yra ir neigiama pusė. Per didelis antioksidantų kiekis gali pakenkti sveikatai...

Tokią išvadą padarė amerikiečių mokslininkai iš Kanzaso valstijos universiteto. Tyrėjų komanda siekė išsiaiškinti ar galima pagerinti antioksidantų pagalba skeleto raumenų aprūpinimą deguonimi fizinio aktyvumo metu. Antioksidantai gali apsaugoti ar sumažinti oksidacijos žalą, t.y. kenksmingą laisvųjų radikalų poveikį. Pasak mokslininkų, kai kuriais atvejais antioksidantai gali pakenkti raumenų funkcijai.

Iki šiol buvo teigiama, jog imunitetą teigiamai veikia cukinijos, brokoliai, kopūstai. Antioksidantų gausu daugelyje uogų (mėlynėse ypač gausu) ir vaisių, netgi pievagrybiuose, taip pat jų yra kavoje, žaliojoje arbatoje, raudoname vyne.

Pastaruoju metu antioksidantų tema atliekama nemažai mokslinių tyrimų, aukštinamos jų teigiamos savybės. Taip iš dalies skatinamas daržovių ir vaisių pirkimas. Vis dėlto antioksidantų perteklius gali gali ne tik padėti mūsų organizmui, bet atvirkščiai – sveikatos problema ar liga gali paūmėti.

Po širdies smūgio raumenys sustabarėja ir pasidaro skausmingi. Mokslininkai norėjo išsiaiškinti, kodėl kraujo kūneliai nejuda tinkamai ir neaprūpina deguonimi raumenų, taip kaip sveikame organizme. Natūraliai organizmas gamina vandenilį peroksidą, oksidantą, kuris gerina kraujotaką. Antioksidantai gali atstatyti kai kuriuos pokyčius organizme, kurie atsirado dėl ligos ar senėjimo, tačiau jie mažina minėto oksidanto ir kitų medžiagų, kurios padeda atverti kraujo indus, poveikį. Tokiu būdu susilpninamas deguonies paskirstymas raumenims ir jie neveikia tinkamai. Dėl šios priežasties antiosidantų terapiją reikėtų taikyti atsargiai. Šia tema mokslininkai ruošiasi atlikti tolesnius tyrimus.

Elena Germanovič
Šaltinis: medicalnewstoday.com
Nuotraukos: inmagine.com
Meniu.lt informacija