Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Antarktidoje rasti 100 metų senumo viskio buteliai

2010-03-01
Paskelbk savo straipsnį

Sausio mėnesį įvykusios ekspedicijos į Antarktidą metu rastos penkios dėžės su alkoholiniais gėrimais, kuriems daugiau nei šimtas metų...

Ekspedicija buvo užsakyta vieno alkoholio gamintojo. Kaip ir tikėtasi, dėžės su konjako ir viskio buteliais aptiktos prie žinomo britų poliarininko Ernesto Shackleton, kuris 1909 metais vyko į ekspediciją, trobelės.

Jau 2006 metais buvo rasta mokslininko trobelė, o joje - dėžės su alkoholiu, tačiau tuomet jie buvo įšalę lede per daug giliai. Neseniai įvykusios ekspedicijos vadovas Al Fastier, nenorėjo atidaryti butelių: „Geriau įsivaizduoti jo skonį, nei jį ragauti.“

Dėžėse rasti keli sudužę buteliai, bet tikimasi rasti ir sveikų. Kompanijos „Whyte & Mackay“ viskio ekspertas Richard Paterson teigė, kad viskis dar gali būti tinkamas vartojimui ir nepakitusio skonio, tokio pat kaip ir prieš šimtą metų. Remiantis 12 Antarktidos sutartimi, dėl istorinių priežasčių didesnė dalis alkoholio butelių turės pasilikti Antarktidoje.

Whyte&Mackay kompanija gaus kelis butelius ir atliks eilę testų, siekiant nuspręsti ar atnaujinti dabar jau nebegaminamo viskio gamybą. Taigi, galbūt po kelių metų stipriųjų alkoholinių gėrimų mėgėjai galės skanauti viskio, pagaminto pagal daugiau nei 100 metų siekiančią receptūrą.

Elena Germanovič
Šaltinis: news.discovery.com
Nuotrauka: metro.co.uk
Meniu.lt informacija