Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Amarone – pirmasis tarp Italijos vynų karalių

2013-12-10
Paskelbk savo straipsnį


Vallis polis cellae, išvertus iš lotynų kalbos, reiškia „Slėnis su daugybe vyninių“. Valpolicella zona užima 250 km² plotą į šiaurę nuo Veronos, rytinėje Gardos ežero pusėje, šalia Adige upės” – pasakoja Giuliano Franchini, vyno gamintojas, žymus Valpolicella regiono verslininkas. „Ypatingas mikroklimatas, kalkingas ir molingas dirvožemis, vietinės vynuogių veislės – Corvinon, Rondinella, Molinara ir Negrara, išskirtinis vyno gamybos metodas – nuo vynuogių skynimo į nedideles medines dėžutes, iki vynuogių džiovinimo tam skirtose gerai vėdinamose patalpose, – veiksniai, apibūdinantys Amarone vyną ir ypatingą jo gamybos būdą. Džiovinimo metu vynuogės praranda apie 40 % savo pradinio svorio, sukaupdamos geriausias vynuogių medžiagas ir cukrų – taip vyno misai gaunamas išskirtinio skonio uogų nektaras. Tai senovinis vyno gamybos metodas, naudojamas dar nuo Romos imperijos laikų”.

Giuliano Franchini, vyninės „Agricola Franchini“ savininkas, taip pat žinomas Valpolicella regiono  verslininkas ir kitose veiklos srityse, pasakoja toliau: „Vyno gamybos meno išmokau iš savo senelių ir prosenelių. Vyno ūkis, esantis pačioje Valpolicella classica zonos širdyje – Negrar slėnyje, sėkmingai gamina tradicinį Valpolicella vyną, Ripasso, Recioto – natūraliai saldų, vytintų uogų desertinį vyną, bei įžymųjį Amarone – sausą, elegantišką, didingos struktūros vyną. Ripasso vyno gamybos metodo ypatybė – naudojamas dvigubos fermentacijos metodas, kai fermentuotas tradicinis Valpolicella vynas antrą kartą fermentuojamas sumaišant jį su vynuogių odelėmis, naudotas Amarone vyno gamybai. Vyno ūkio „Agricola Franchini“ vynų asortimentas apima ir lengvesnius, labai aromatingus bei vaisiškus gretimų Valpolicella apylinkių DOC vynus, tokius kaip Bardolino, Bardolino Chiaretto, Custoza. Taip pat vynų asortimente – naujas, ne mažiau įdomus IGT kategorijos vynas, pavadinimu Azzardo, jau galintis pasidžiaugti pasauline sėkme dėl savo ypatingo, išsiskiriančio skonio ir poskonio, primenančio senąsias Venecijos vynuogių rūšis.”

Laikas pamėginti, laikas nustebinti...

Vyninės „Agricola Franchini“ atstovas Baltijos šalyse – UAB „Entera LT“ - gali paruošti vynų rinkinius ypatinga kaina. Pasiteirauti galite tel. 8 610 94402, el. p. info@entera.lt  

UAB „Entera LT“ informacija